Haberler
Puan
Skor
TV
TAKVİM

Musa Aydın: Serbest Güreş Şampiyonası, 2020 için önemli

Çarşamba 20 Aralık 2017 13:30
Güncelleme: Çarşamba 20 Aralık 2017 13:30

Büyük Erkekler Serbest Güreş Türkiye Şampiyonası yarın Adana’da başlayacak. Türkiye Güreş Federasyonu Başkanı Musa Aydın, bu şampiyonada Dünya Güreş Birliği'nin getirdiği yeni kuralları ilk kez uygulayacaklarını bildirdi.

Musa Aydın, kentteki bir otelde düzenlenen basın toplantısında, Adana'nın yetiştirdiği şampiyonlarla güreş için çok önemli bir il olduğunu söyledi.

500 sporcu şampiyonaya katılacak

Olimpiyat şampiyonu Taha Akgül'ün de aralarında olduğu yaklaşık 500 sporcunun şampiyonaya katılacağını aktaran Aydın, şunları kaydetti:

"Dünya Güreş Birliği yeni kural değişikliğine gitti. Eskiden güreşler, tartılar bir günde bitiyordu. Şu an iki güne çıktı. Yani bir sıklet iki gün güreş yapacak, iki gün tartı olacak. Yine eskiden 8 sıklet vardı. 79 ve 92 kiloların eklenmesiyle 10 sıklete çıktı. Yeni kuralları Türkiye'de ilk defa Adana'daki şampiyonada uygulamış olacağız."

“2020 Olimpiyatları için önemli”

Bu şampiyonayı çok önemsediklerini dile getiren Aydın, "Adana'daki şampiyona 2020 Tokyo Olimpiyatları için çok önem arz ediyor. Buradan şampiyon olarak çıkan çocuklarımız inşallah 2020'de Tokyo Olimpiyatları'nda yarışacaklar. Türkiye şampiyonası, milli takım için çok önemli bir kriter." diye konuştu.

Yüreğir Belediye Başkanı Mahmut Çelikcan da kendisinin de eski bir güreşçi olduğunu belirterek, milli sporcuların her zamanki gibi Tokyo Olimpiyatları'nda da ülkeyi en iyi şekilde temsil edeceğine inandığını ifade etti.

Adana Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Abdulkadi̇r Ataşbak da Aydın ve Çelikcan'a şampiyonanın düzenlenmesine verdikleri destekten dolayı teşekkür etti.

Yüreğir Belediyesi ev sahipliğinde Yüreğir Serinevler Spor Salonu'nda yapılacak şampiyona, 24 Aralık Pazar günü sona erecek.

İlk yorumu yazan siz olun!
Favori Eklemek İçin Giriş Yapmalısınız.