TAKVİM

Mustafa Cengiz'den erken seçim açıklaması

Son dakika Galatasaray haberi... Galatasaray Başkanı Mustafa Cengiz, erken seçim yapılacağı yönündeki iddialara cevap verdi. Peki Mustafa Cengiz ne dedi? İşte Galatasaray'daki gelişme...

Perşembe 16 Temmuz 2020 10:57
Son Güncelleme: Perşembe 16 Temmuz 2020 11:07

Galatasaray’da başkan yardımcısı Abdurrahim Albayrak ve Yusuf Günay’ın başını çektiği grup, kongreye gidilmesi ve erken seçilm yapılması talebinde bulunurken, başkan Mustafa Cengiz'den konuyla ilgili açıklama geldi.

Seçim takviminde değişiklik yapmak istemediğini dile getiren Mustafa Cengiz, seçime gitme konusunda kendisine baskı yapan yöneticilere net bir cevap verdi.

Milliyet'in haberine göre; istikrarsızlığa son vermek istediklerini hatırlatan başkan Cengiz, “Sağlığım yerinde. Galatasaray’da uzun yıllardır normal takvimde seçim yapılmıyor. Bu istikrarsızlığa son vermek iddiasında bulunduk, bunu yapacağız” dedi.

 

Sarı-kırmızılıların kurullarıyla yapılan toplantıda da “göreve devam” sinyali veren başkan Mustafa Cengiz’e diğer yöneticiler de destek verdi.

Albayrak ve Günay gibi güçlü isimlerin yoğun baskısı karşısında Cengiz’in nasıl bir direniş göstereceği merak konusu olurken, başkana yakın isimler, “Başkanın sağlık verileri iyiye gidiyor. Neden seçime girsin? Gemiyi en son kaptan terk eder”  ifadelerini kullandı.

Erken seçim düşüncesi

Özellikle futbol takımının planlaması, transfer çalışmalarını erken seçim kararı alınması halinde göreve gelecek yönetim kurulunun yapmasının daha doğru olacağı görüşünde olan idarecilerin ağustos ayı sonunda genel kurul yapılması düşüncesinde olduğu belirtilmişti.

Başkan Mustafa Cengiz'in onay vermesi halinde erken seçime gidileceği kaydedilmişti.

Favori Eklemek İçin Giriş Yapmalısınız.