Haberler
Fikstür/Tablo
Maç Merkezi
TAKVİM

Naz Aydemir Akyol, Radyospor'a konuştu: "Atatürk'ün kızları olarak göklere çıkardığımız bu bayrağı..."

Salı 10 Eylül 2019 17:26
Son Güncelleme: Salı 10 Eylül 2019 14:39

Türkiye A Milli Kadın Voleybol Takımı, 2019 Kadınlar Avrupa Voleybol Şampiyonası finalinde Sırbistan'a 3-2 yenilerek ikinci oldu. Milli voleybolcu Naz Aydemir Akyol, turnuvadaki performansları, final maçı ve voleybolla ilgili çok önemli açıklamalar yaptı.

Radyospor’da yayınlanan gün Ortası programında Emrah Karalinç’in canlı yayın konuğu olan Naz Aydemir Akyol’un açıklamaları şu şekilde:

Naz Aydemir Akyol: "Neredeyse turnuva dışında kalıyorduk"

-Oğlun Pamir nasıl? Sizinle her zaman gurur duyacaktır eminim. Nasıl bir turnuva oldu?

Her şey yolunda. Bebeğimi uyuttum ve sizin programınıza bağlandım. Her şey yolunda gidiyor. Turnuva genelini değerlendirecek olursam; grup müsabakalarında aslında çok iyi değildik. Ayrıca neredeyse turnuva dışında kalıyorduk. Geriye düştüğümüz maçlar oldu ama istediğimize ulaştık. Hırvatistan maçından sonra yükselen bir grafiğimiz oldu. Hollanda ve Polonya’yı geçtik. Sırbistan’a yenildik ve gümüş madalya aldık.

"Madalyamız garanti diye kızlarla aramızda sevinç yaşadık"
"Madalyamız garanti diye kızlarla aramızda sevinç yaşadık"

-İyi bir performans sergilediniz. Polonya maçı da kritikti...

Geriye dönüp baktığım zaman Polonya maçını kazanınca final oynayacağız ve madalyamız garanti diye düşündük. Kızlarla aramızda açıkçası bir sevinç yaşadık. En azından gümüş madalyamız var dedik. Yarı finali kaybetsek bronz madalya için ekstra efor sarf etmemiz gerekiyordu. Elimizden geleni yaptık.

Naz Aydemir Akyol: "Hüngür hüngür ağladık"
Naz Aydemir Akyol: "Hüngür hüngür ağladık"

-Sırbistan maçı için neler söylersin? Maalesef olmadı...

Sırbistan maçına çıktık. Elimizden gelen her şeyi yapalım dedik. Rakibi durdurduk ama basit hatalar yaparak finali kaybettik. Bunun için ekstra üzüldük. Bir gün önce sevinirken, bir gün sonra hüngür hüngür ağladık. Bizim için buruk olsa da Türk sporu adına çok önemli bir başarı elde ettik.

Naz Aydemir Akyol: "Tokyo'ya giderek olimpiyat madalyası almak istiyoruz"

- Yıllar önceki başarıyı tekrarladık. Pekiyi bundan sonraki hedefler için neler söylersin?

Takım sporlarında daha önce 2003 yılında bir ikinciliğimiz var. Ankara’da tekrar ikinci olduk. 16 yıl sonra gelen bir başarı bu. Bu genç jenerasyonla birlikte Aralık ayında Tokyo adına eleme oynayacağız. Tokyo’ya giderek belki de bir olimpiyat madalyası alacağız. Hedefimiz bu.

Naz Aydemir Akyol: "Ülkemizde bir şey popüler oluyor ve sonra kaybolup gidiyor"
Naz Aydemir Akyol: "Ülkemizde bir şey popüler oluyor ve sonra kaybolup gidiyor"

-Yıl içinde voleybolu hiç konuşmayan insanların, voleybol kültürü adına mesaj vermelerini nasıl değerlendiriyorsun?

Bana garip gelmiyor. Sporda da kadın cinayetlerinde de çocuk tacizinde de aynı şey. Bir şey popüler oluyor ve sonra kaybolup gidiyor. Umarım biz başarımızla insanları bilinçlendiririz. Bunun için aşağıdan başlamak gerekiyor.

"Gençlerimizi spora ve sanata yönlendirmeliyiz"
"Gençlerimizi spora ve sanata yönlendirmeliyiz"

-Spor kültürü oluşturabilmek için neler yapmak lazım sence?

Kendi hikayemi anlattığım bir kitabım var. Spor kültürünü oluşturmak için çocuklardan eğiterek başlamak gerekiyor. Gençlerimizi spora ve sanata yönlendirebilirsek daha bilinçli bir toplum yaratırız. Türkiye’de bilgiye dayalı yorumlar yapılmasını da sağlarız.

Naz Aydemir Akyol: "Fenerbahçe ile kupalar kazanmak istiyorum"

-Kulüp kariyerin adına neler söylersin? Hedeflerin neler?

6 sene Vakıfbank forması giydim daha sonra anne olduğum için 15 ay voleybola ara verdim. Milli takım ile tekrar döndüm. Bundan sonra Fenerbahçe ile yola devam ediyorum. Umuyorum ki keyifli maçlar oynayacağız, kupalar kazandıracağız. Milli Takım’da yarattığımız ivmeyi devam ettireceğiz.

"Atatürk’ün kızları olarak göklere çıkardığımız bu bayrağı hiçbir zaman yere indirmeyeceğiz"
"Atatürk’ün kızları olarak göklere çıkardığımız bu bayrağı hiçbir zaman yere indirmeyeceğiz"

-Radyospor mikrofonları aracılığıyla sporseverlere son bir mesajın var mı?

Ankara’da salonu dolduran sporseverlere teşekkür ediyorum. Dualarla, totemlerle bizlere destek veren tüm Türk halkına teşekkür ediyoruz. Bizler, Atatürk’ün kızları olarak göklere çıkardığımız bu bayrağı hiçbir zaman yere indirmeyeceğiz.

İlk yorumu yazan siz olun!
Favori Eklemek İçin Giriş Yapmalısınız.