Haberler
Puan
Skor
TV
TAKVİM

NBA'de oyuncular huzursuz! Ligin başlaması sıkıntıda...

Cumartesi 13 Haziran 2020 10:38
Güncelleme: Cumartesi 13 Haziran 2020 10:44

Koronavirüs arasının ardından NBA'in 31 Temmuz'da Orlando'da, tek şehirde 22 takımlı bir formatla başlatılma kararı, NBA Oyuncular Birliği'nin kararı sonrası resmi olarak alınmıştı.

EREN TUNCAY - AJANSSPOR

NBA'de geri sayım başlamışken, 31 Temmuz'da başlayacak olan lig için 22 takımlı yeni sistemin detayları açıklanmıştı. Ancak özellikle ABD'de etkisini sürdüren George Floyd cinayetinin ardından yaşanan gelişmeler, NBA'de fikir ayrılıkları oluşturdu.

Kyrie Irving oyuncuları aradı

NBA'de Brooklyn Nets'te forma giyen Kyrie Irving, dün 80'den fazla oyuncunun katıldığı bir görüşmede, ülkede huzursuzluk yaratan sosyal adaletsizlik ve ırkçılık konuları çözülene kadar Orlando'da düzenlenecek ligin devam etmemesi fikrinde olduğunu belirtti.

Kyrie Irving, yaptığı açıklamada şu sözlere yer verdi: "Orlando'ya gitmeyi desteklemiyorum. Sistematik ırkçılık ve saçmalıklarla beraber olmayacağım. Şüpheli olan şeyler var."

Konuşmada önemli isimler
Konuşmada önemli isimler

Kyrie Irving'in düzenlediği görüşmede NBA Oyuncular Birliği Başkanı Chris Paul'ün yanı sıra Kevin Durant, Donovan Mitchell, Carmelo Anthony, Joel Embiid, Malcolm Brogdon, Avery Bradley, Mike Conley, Dwight Howard gibi önemli isimler de yer aldı.

LeBron James yoktu

NBA'de bu gibi sosyal konularda en çok ses çıkaran isimlerden biri olan LeBron James ise bu görüşmede yer almadı. George Floyd cinayetinin ardından da "Black Lives Matter" harekeini en çok destekleyen isimlerden biri olan ve "More Than a Vote" organizasyonuna destek veren LeBron James, hem ligin devam edip hem de sosyal adaletsizlik ve ırkçılık gibi konularla mücadele edebileceği görüşünü savunuyor.

NBA'den henüz bir açıklama yok

NBA, yaşanan bu gelişmeler üzerine henüz bir açıklama yapmadı. Şu an için, NBA'in 31 Temmuz'da başlaması bekleniyor.

İlk yorumu yazan siz olun!
Favori Eklemek İçin Giriş Yapmalısınız.