Haberler
Fikstür/Tablo
Maç Merkezi
TAKVİM

"Nihat Özdemir ile 15 dakika görüşelim..."

Eski hakemlerden Binali Kartal, hakem camiasında yaşananlarla ilgili değerlendirmelerde bulundu. Kartal, TFF Başkanı Nihat Özdemir'e seslendi. Kartal: "15 dakika görüşelim, Türk hakemliğiyle ilgili reçeteyi kendisine anlatayım" dedi.

Pazar 23 Ağustos 2020 17:46
Son Güncelleme: Pazar 23 Ağustos 2020 18:07

Merkez Hakem Kurulu Başkanı Zekeriya Alp ve yönetim kurulu geride bıraktığımız günlerde görevinden ayrıldı. Merkez Hakem Kurulu'nun yeni başkanının kim olacağı resmiyet kazanmazken, hakem camiasında yaşananlarla ilgili olarak FIFA kokartlı eski yardımcı hakem Binali Kartal, çarpıcı bir ifadeye imza attı.

Radyospor'da Soyunma Odası programında Emrah Karalinç'in sorularını yanıtlayan Binali Kartal, işlerin daha da zora girmemesi için önlemler alınması gerektiğine vurgu yaptı.

"İsim değil, sistem değişmeli"

Binali Kartal, "Türk futbolu adına önemli olan birilerinin görevinin değişmesi değildir. Sistemin ve işleyişin değişmesi, iyi hakemler bulmak, yetiştirmektir. Birçok bölgede çok iyi hakemler olmasına rağmen şans bulamıyorlar. O isimleri çıkarmak ve Türk hakemliğine armağan etmek gerek. Ben birçok araştırma yaptım, birçok hakemi de her bölgeye giderek bizzat izledim. İyi hakem sayısını artırabiliriz" ifadesini kullandı.

TFF Başkanı Nihat Özdemir'e seslendi...

Kartal, "TFF Başkanı Nihat Özdemir'e Radyospor aracılığıyla sesleniyorum. Bana 15 dakika versin. Kendisine planlamalarımı, önerilerimi anlatayım. Türkiye'de iyi hakemler var. Başarılı bir planlamayla krizlerin önüne geçilebilir" diye konuştu.

"MHK Başkanı Ertuğrul Dilek olsun"
"MHK Başkanı Ertuğrul Dilek olsun"

Bu arada eski hakem Binali Kartal, "Hakem camiasında işini layıkıyla yapacak isimler var. Merkez Hakem Kurulu Başkanı kim olmalı? Bence sayın Ertuğrul Dilek olabilir. Kimse yaşına takılmasın. Yapacaklarına odaklansın. Ayrıca MHK yönetiminde sayının 9 olması bence dezavantaj yaratıyor. Bu sayının 15 civarında olmasıyla çok daha iyi bir planlama yapılabilir" görüşünü savundu.

İlk yorumu yazan siz olun!
Favori Eklemek İçin Giriş Yapmalısınız.