Haberler
Fikstür/Tablo
Maç Merkezi
TAKVİM

Nihat Özdemir: "Asıl rezalet..."

Cuma 5 Haziran 2020 18:04
Son Güncelleme: Cuma 5 Haziran 2020 18:53

Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Başkanı Nihat Özdemir, federasyonun resmi sitesinden yazılı bir açıklama yaptı.

"Asıl rezalet..."

Ekonomist Dergisi'ne yaptığı şike açıklamasının ardından yapılan yorumları üzüntüyle takip ettiğini söyleyen Nihat Özdemir açıklamasında, "Herkesin bildiği gibi 2010-2011 sezonunda birçok kulüple ilgili şike tartışmaları' olmuştur. Yayındaki sözlerimde herhangi bir kulübün veya kulüplerimizin ismi geçmemiş, imada bulunulmamıştır.

Buna rağmen Fenerbahçe Spor Kulübü Yönetimi tarafından konunun saptırılması asıl 'rezalet'tir. Daha üzücü olan ise Fenerbahçe gibi güzide bir kulübümüzün ve köklü bir camianın bu anlayışla yönetilmesidir" ifadelerini kullandı.

"Semih Özsoy'u kınıyorum"

Türk futboluna ve Fenerbahçe'ye hizmet etmenin bir gurur madalyası olduğunu vurgulayan Özdemir, "Türk futboluna ve Fenerbahçe Kulübü'ne, şu anda Fenerbahçe Başkanı ve Başkan Vekili olan şahıslardan daha uzun yıllar hizmet etmiş olmak gurur madalyamdır.

Adımı bir terör örgütü ile yan yana getirme cüretini gösteren Semih Özsoy'un şahsımla ilgili itham ve saldırılarını esefle kınıyor ve ayıplıyorum. Benim, yıllardır Türkiye'ye nasıl hizmet ettiğimi herkes biliyor" dedi.

Ali Koç'un sözlerini hatırlattı
Ali Koç'un sözlerini hatırlattı

Nihat Özdemir açıklamasına, "Fenerbahçe'ye nasıl hizmet ettiğimi ise, 2010-2011 sezonunda yönetici olan, şimdiki Başkan Ali Koç, ''Nihat Özdemir'in Başkanlığında bu yönetim yapabileceğinin en iyisini yapmaya çalışmıştır' diyerek özetlemiştir.

Türkiye'ye ve Fenerbahçe'ye olan hizmetlerimi sorgulamak başkan vekili olan şahsın haddine değildir. Göreve geldiklerinden bu yana sportif başarısızlıklarını sosyal medyanın yönlendirmesi ile örtmeye çalışanların bu tür açıklamalarına itibar edilmemesini kamuoyunun takdirine bırakıyorum" ifadeleriyle son verdi.

Semih Özsoy ne demişti?

Fenerbahçe Başkan Vekili Semih Özsoy, kulüp televizyonuna yaptığı açıklamada, "Bunun bir özrü olamaz. Neye hizmet ediyor bilmiyoruz ama eminim kendisi biliyordur. 3 Temmuz bizim kırmızı çizgimiz. Fenerbahçe'nin bu mücadelesinde geri adım atmayız. Bilerek veya bilmeyerek kimlere hizmet ediyor, bunu açıklaması lazım.

Nihat Bey'in gerekeni yapması gerekiyor. Nihat Bey, FETÖ'yü lanetlemeli ve FETÖ illetinin neresinde olduğunu anlatmalıdır. En üzüldüğümüz nokta o dönemde mücadele eden insanların emeğine böyle bir saldırı yapılmış olmasıdır" ifadelerini kullanmıştı. (SEMİH ÖZSOY'UN AÇIKLAMALARININ TAMAMINI OKUMAK İÇİN TIKLAYINIZ)

Nihat Özdemir, şike açıklamasında neler söylemişti?

Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Nihat Özdemir, dün katıldığı bir yayında, 'Şikenin üstesinden gelmek için nasıl bir çalışma yapacaksınız' sorusuna, "Birçok ülkede de böyle olaylar oldu. İtalya'da, İngiltere'de ve Fransa'da da oldu. Her ülkede olduğu gibi Türkiye'de de böyle bir olayı yaşadık. Hepimizin bildiği gibi o sezon... 2010-2011 sezonudur. Sezon geride kaldı. 9 sezon geride kaldı. Biz 9 senedir herhangi bir şekilde bir şike olayına rastlamadık" demişti. (NİHAT ÖZDEMİR'İN AÇIKLAMALARININ TAMAMINI OKUMAK İÇİN TIKLAYINIZ)

İlk yorumu yazan siz olun!
Favori Eklemek İçin Giriş Yapmalısınız.