Haberler
Fikstür/Tablo
Maç Merkezi
TAKVİM

O maddeler düşündürüyor!

Cumartesi 2 Kasım 2019 14:12
Son Güncelleme: Cumartesi 2 Kasım 2019 11:15

Fenerbahçe, rakipleri Galatasaray, Beşiktaş ve Trabzonspor’un aksine Türkiye Bankalar Birliği ile anlaşma yoluna gitmemişti. Önerilen paket sistemin kendilerine uymadığını düşünen Ali Koç, verilen rakamı ve vade süresini düşük buluyor. İşte detaylar...

Şu ana kadar Trabzonspor, Beşiktaş ve Galatasaray, Türkiye Bankalar Birliği (TBB) ile anlaşma imzalamış ve borçlarını yapılandırmıştı. Ancak Fenerbahçe henüz TBB ile anlaşamadı.

Ali Koç, beIN Sports’ta katıldığı programda konuyla ilgili değerlendirmelerde bulunmuş, kendi durumlarına uyan bir anlaşma istediklerini ifade etmişti.

-TBB’nin verdiği 250 milyon TL’lik kreşi yönetim tarafından yeterli bulunmadı. Zira sarı lacivertlilerin borcu 3.5 milyar TL’yi aşmış durumda.

-Anlaşma imzalandığı takdirde gelirlerin %80’i borçlara aktarılacak. Bu da manevra alanının daralması demek.

-Önerilen 5 yıllık vade, borçların ödenmesi için yeterli değil. Fenerbahçe 10 yılda diretiyor.

-Temerrüte düşüldüğü anda başkan ve yöneticilere haciz başlatılacak. Aynı zamanda bir daha aday olamayacaklar.

Sözcü gazetesinin haberine göre Ziraat Bankası, Vakıfbank, Halkbank, Denizbank ve Aktifbank’tan oluşan konsorsiyumu Fenerbahçe’ye sunduğu şartlar ortaya çıktı. Sarı lacivertlilere beş yıla yayılan ve ilk iki yılı ödemesiz bir teklif sunuldu.

Öneriden dikkat çeken maddeler şu şekilde:

-Kulübün tüm şirketleri, iştirakleri ve müteşebbisleri kefil olmak durumunda. Ayrıca yönetim kurulu başkanı münferiden ve müteselsiz kefil olmak zorunda.

-Başkan, yönetim kurulu adına sorumluluğu alıyor.

-UEFA ve transfer gelirleri hariç diğer gelirler, her yıl %80-83 oranında borca gidecek.

-Taahhüdün yerine getirilmemesi ve temerrüte düşülmesi halinde kulüp ve kefilleri hakkında haciz kararı alınabiliyor. Ayrıca başkan ve yöneticiler bir sonraki dönemde aday olamıyor.

-Yöneticilerin kasa kolaylığı sağlamak için kulübe para vermesi yasak. Borç verilen rakam ancak borç bittiğinde geri alınabiliyor. Sadece bağışa izin var.

İlk yorumu yazan siz olun!
Favori Eklemek İçin Giriş Yapmalısınız.