Haberler
Fikstür/Tablo
Maç Merkezi
TAKVİM

Olay sözler: "Sahaya indim ve Çakır'a ağza alınmayacak şeyler söyledim"

Perşembe 26 Aralık 2019 10:10
Son Güncelleme: Perşembe 26 Aralık 2019 10:17

Beşiktaş’ın Eski Yöneticilerinden Hakan Aksoy, siyah-beyazlıların gündemi ve derbi maç sonrası yaşanan tartışmalarla ilgili çarpıcı ifadeler kullandı. “Futbolun oyun kuralları her statta aynı şekilde uygulanmalı” diyen Aksoy, Cüneyt Çakır ile ilgili yaşadığı olayı ilk kez açıkladı. Aksoy, “Yöneticiyken Cüneyt Çakır, Galatasaray derbisinde Beşiktaş’ı yine ince ince doğruyordu. Utanarak, bunu ilk kez söylüyorum. Yöneticiliğimi yakmayı göze aldım, sahaya indim ve Çakır’a ağıza alınmayacak sözler söyledim. Ama bu sözleri rapora bile yazmadılar. O zaman, ‘Bu adam ayarcı bir adam’ diye düşünmeye başladım.” ifadelerini kullandı.

Radyospor’da Gün Ortası programında Emrah Karalinç’in canlı yayında sorularını yanıtlayan Hakan Aksoy’un açıklamaları şu şekilde:

Hakan Aksoy: "Psikolojik bir maç oldu ve Çakır maçın önüne geçti"

Beşiktaş Başkanı Ahmet Nur Çebi, toplantı düzenledi ve adalet istedi. Adalet herkes için olmalı. Çebi’nin, ‘Bir hakem gider, diğeri gelir. Sistemin değişmesi lazım’ açıklamasına katılıyor, imzamı atıyorum. Cüneyt Çakır maçın önüne geçti. Psikolojik bir maç oldu.

Hakan Aksoy: "Türkiye'de maçlar sadece sahada oynanmıyor"
Hakan Aksoy: "Türkiye'de maçlar sadece sahada oynanmıyor"

Maç sahada oynandığı sürece tepki olmaz. 42 yıldır futbol camiasının içindeyim. Maçlar Türkiye’de sadece sahada oynanmıyor. Psikolojik kısmı var, sahada oynanan kısmı var. İtme faul müdür, değil midir? Ya da forma çekmek kart gerektirir mi? Derbi maçlar psikolojik maçtır. Ozan ile Caner yüz yüze çarpışıyor. Caner sarı kart görüyor. Çarpan kim, vuran kim? Elneny’ye rakibi çarpıyor Elneny kart görüyor. Beşiktaş ince ince doğrandı. Derbide futbolcular neden tepki vermedi? O ortamda tepki verince kırmızı kart göreceklerini biliyor.

Hakan Aksoy: "Cüneyt Çakır'a ağza alınmayacak şeyler söyledim"
Hakan Aksoy: "Cüneyt Çakır'a ağza alınmayacak şeyler söyledim"

Cüneyt Çakır, bir daha Beşiktaş maçı yönetmemeli. Bu maç öncesinde Çakır maça atandığında Beşiktaş bir tepki verdi mi? Hayır. Çünkü Beşiktaş doğruların ortaya çıkacağına inanıyor. Ama olmuyor. Ali Sami Yen’de oynanan bir maçta Galatasaray ile karşılaşmıştık. Cüneyt Çakır yine ince ince Beşiktaş'ı doğruyordu. Başkana bağırdım. “Benim yöneticiliğim bitti” dedim. Sonra da sahaya indim ve Cüneyt Çakır’a o sinirle ağıza alınmayacak sözler söyledim. Sizin huzurunuzda utanarak bunu ilk kez söylüyorum. Benim gibi bir adam bunu yaptı! Ama söylediklerim rapora bile yazılmadı. Bunu ilk kez açıklıyorum. Cüneyt Çakır'ı idare eden, ‘ayarcı’ bir adam diye düşünüyorum.

Hakan Aksoy: "Beşiktaş'ın VAR konusundaki girişimini doğru buluyorum"

Bu kadar dedikodunun olduğu ortamda VAR kayıtları açıklanmalı. Olympiakos, 24 saat içinde VAR kayıtlarını açıklamazsanız gereken girişimi başlatıyorum açıklamasını yaptı. Beşiktaş, Fenerbahçe’ye ilk defa mı yeniliyor? Hayır. Tabi ki sonuçta bu maç. Yenersin ya da kaybedersin. Futbol sahada oynansın ve maçı kim kazanırsa alkışlayalım. Fakat; maç içinde bir takımı ince ince doğrarsan tepki gösteririm. Futbolun kuralları yok mu? Futboldaki kurallar her sahada aynı kullanılmalı. Beşiktaş’ın VAR kayıtları konusundaki girişimi doğru.

İlk yorumu yazan siz olun!
Favori Eklemek İçin Giriş Yapmalısınız.