Haberler
Puan
Skor
TV
TAKVİM

Ömer'i nasıl bir ceza bekliyor?

Ömer Toprak’ın, Fatih Terim’in davetini reddederek milli takıma gelmeyeceğini açıklaması beraberinde birçok soruyu da gündeme getirdi. Bunlardan ilki Ömer bu yüzden ceza alacak mı?

Pazar 22 Mart 2015 16:36
Güncelleme: Pazar 22 Mart 2015 16:45

AJANSSPOR- Gökhan Töre ile yaşanan silah olayından sonra halen bir özür bekleyen Ömer Toprak, Töre’nin olduğu milli takıma gelmek istemiyor. Ondan bir özür bekleyen yıldız savunma oyuncusu, Fatih Terim tarafından Hollanda ve Lüksemburg maçlarının aday kadrosuna çağrılmıştı. Ama görünen o ki Ömer milli takım kampına katılmayacak. Peki böyle radikal bir karar alan Ömer’i bundan sonra nasıl bir süreç bekliyor?

Benzer bir durum Fransa’nın yıldız oyuncusu Franck Ribery’de de yaşanmıştı. UEFA Başkanı Michel Platini, 2014’teki Dünya Kupası’nın ardından milli takımı bıraktığını açıklayan Ribery’nin, eğer Deschamps tarafından çağrılırsa, milli takıma gitmek zorunda olduğunu söylemiş ve aksi bir durumda kulüp takımında 3 maç ceza alacağını belirtmişti. Oyuncuların milli takımı bırakma ya da kampa gitmeme gibi bir lüksleri olmadığını vurgulayan Platini, son kararın teknik direktörlerde olduğunu vurgulamıştı.

Eğer Ömer Toprak, Fatih Terim tarafından açıklanan aday kadroya katılmazsa Leverkusen’de 3 maçlık bir ceza alabilir. 

TFF talimatları ne diyor?
"(1)Yayın yolu ile veya yazılı tebligata rağmen haklı bir sebebi olmaksızın resmi veya özel milli müsabakalara veya hazırlık çalışmalarına katılmayan veya geç katılan veya çalışma ve müsabaka yerini terk eden futbolcular iki aydan bir yıla kadar müsabakalardan men cezası ile cezalandırılır. 

(2) İhlalin niteliğine göre futbolcunun bağlı bulunduğu kulübe de 65.000.-TL ila 130.000.- TL arasında para cezası verilir."


 

İlk yorumu yazan siz olun!
Favori Eklemek İçin Giriş Yapmalısınız.