Haberler
Fikstür/Tablo
Maç Merkezi
TAKVİM

Orta saha transferi için biri gidebilir

Son dakika Galatasaray haberleri... Sarı-kırmızılı takım orta saha transferi için bastırmaya devam ediyor. Takımdaki en büyük eksik olarak görülen pozisyon olan orta saha transferi için Marcao veya Luyindama'dan bir tanesi satılabilir. İşte detaylar...

Cumartesi 15 Ağustos 2020 14:29
Son Güncelleme: Cumartesi 15 Ağustos 2020 14:40

Burhan Can TERZİ - AJANSSPOR

Orta saha transferi için kaynak yaratmaya çalışan Galatasaray yönetiminin seçenekleri arasında Luyindama ve Marcao’nun satışı var. Bu iki oyuncudan birinin satışı ise bir şarta bağlı.

Tek sıkıntı orta sahada

Galatasaray yeni sezon öncesi şu ana kadar 6 yeni transfer yaptı. Arda Turan, Emre Kılınç ve Oğulcan Çağlayan’ı resmi olarak açıklayan sarı-kırmızılar Kerem Aktürkoğlu’nu Kamu Aydınlatma Platformu’na bildirmek için genç oyuncunun yetiştirme bedelini ödeme zorunluluğunun ortadan kalkmasını beklerken kaleci Fatih Öztürk ve Norveçli sağ bek Omar transferlerini de da çok yakın zamanda resmen kayda geçirecek.

Sıcak para çözümü transferler

Galatasaray merkez orta sahaya en az iki takviye yapması için sıcak para problemini de çözmesi gerekiyor. Belhanda ve Feghouli’nin satışı için transfer şartları oluşmazken Galatasaray yönetiminin nakit girdiyi sağlaması için stoperlerden Luyindama ya da Marcao’nun satışı da seçenekler arasında bulunuyor.

'Şartlı olarak evet'
'Şartlı olarak evet'

Teknik direktör Fatih Terim ve ekibi bu iki oyuncudan birinin satışına ise şartlı olarak evet diyor. Florya tarafı “Eğer Kaan Ayhan alınabilirse veya aynı kalitede bir stoper transfer edildiği takdirde iki oyuncudan birinin satışına onay veriririz” şekinde rapor bildiriyor.

6 numara şart

Galatasaray’da Arda Turan, Emre Akbaba, Belhanda gibi 10 numara pozisyonunda görev yapacak oyuncular mevcut ama Cimbom’un önceliği 6 ve 8 numara. Özellikle de 6 numara yani defansif yönüyle öne çıkan merkez futbolcusu şart olarak görülüyor.

Son çare Lemina

Fransız Strasbourg’dan Bellegarde ve Lech Poznan’dan Jakub Moder hedeflenen oyuncular arasında. Seri için de çalışmalar devam ederken Galarasaray’da geçen sezon yine kiralık olarak forma giyen Lemina en son seçenek olarak düşünülüyor. Cimbom eğer kimseyi alamayacağını öngördüğü takdirde Gabonlu futbolcuyu yeniden kadrosuna katacak.

İlk yorumu yazan siz olun!
Favori Eklemek İçin Giriş Yapmalısınız.