Haberler
Puan
Skor
TV
TAKVİM

Öykü Gürman kimdir ve babası kim?

Sosyal medyada gündeme gelen Öykü Gürman, yaptığı konuşma ile gündemi sarsmayı başardı. Babası hakkında açıklama yapan Gürman, babasının ateist olduğunu açıkladı. Sanatçı Yavuz Bingöl ile evli olan Öykü Gürman hakkında vatandaşlar araştırmalar yapmaya başladılar. Öykü Gürman kimdir ve nereli gibi araştırmalar sürerken babası kim ve yaşıyor mu, kaç yaşında gibi araştırmalar da sürüyor. İşte Öykü Gürman hakkında tüm detaylar...

Cumartesi 21 Kasım 2020 12:47
Güncelleme: Cumartesi 21 Kasım 2020 12:52

Oyuncu ve şarkıcı Öykü Gürman katıldığı programda babasına ilişkin dikkati çeken açıklamalarda bulundu. Babasının ateist olduğunu söyleyen Gürman, “Ben inançsız birinin merhametli ve vicdanlı olabileceğine hiç inanmıyorum. İnançsızlık, egoizm ve bencillik getirir. Babam da öyleydi” dedi. Peki babası kimdir? Tüm detaylar haberimizde...

Öykü Gürman, 4 Ağustos 1982 yılında  İstanbul'da dünyaya geldi. Türk pop ve flamenco şarkıcısı ve oyunculuk yapıyor. 2007 yılında ikiz kardeşi Berk ile 'Öykü ve Berk' adlı grubu kurmuşlardır. Grup, 2010 yılında sona ermiştir.

Akdeniz ve Arap müziğini harmanlayarak müzik yapan sanatçıdır. Video paylaşım sitesi YouTube'a ikiz kardeşi Berk ile birlikte yükledikleri videoda seslendirdikleri "Evlerinin Önü Boyalı Direk" şarkısı ile tanınmışlardır. Bu video Mayıs 2008 itibarı ile 10 milyon 800 bin kez izlenmiş, albüm yaptıktan sonra çektikleri klipleri de 6 milyon 850 bin kez izlenmiştir. Ancak videoları Ağustos 2008'de kaldırılmıştır.

İlk albümleri olan Kısmet'te toplam 10 şarkı vardır. Berk'in imzasını taşıyan şarkıların yanı sıra türküleri de flamenco ile birlikte harmanlayıp albüme koymuşlardır. Bu çıkışlarının ardından TRT1 ekranlarında "Boyalı Direk" adlı müzik ve sohbet programının sunuculuğunu üstlenmişlerdir.

2010 yılında Öykü ve Berk grubunu sonlandırmış, iki kardeşte yollarına tek devam etme kararı almışlardır.

4 Ağustos 2015 tarihinde Yavuz Bingöl ile evlenen Öykü Gürman, 15 Nisan 2016 tarihinde boşandı.

Oynadığı bazı dizi filmler

 

Yıl Diziler Karakter
2020 Gel Dese Aşk Sitare
2018-2019 Sen Anlat Karadeniz Asiye Kaleli
2015 Aşk Zamanı Leyla Korkmaz
2014 Urfalıyım Ezelden Ceylan
2004 Türkü Filmi Bölüm oyuncusu

İlk yorumu yazan siz olun!
Favori Eklemek İçin Giriş Yapmalısınız.