Haberler
Fikstür/Tablo
Maç Merkezi
TAKVİM

Paralar D'avilla'ya gitti, Kaan Ayhan elden uçtu

Galatasaray son dakika haberleri... TFF Süper Lig ekibi Galatasaray'da Kaan Ayhan transferi neden gerçekleşmedi? Sarı-kırmızılı takım transferlerde menajer D'avilla'ya ne kadar ödedi? İşte detaylar...

Cuma 11 Eylül 2020 16:26
Son Güncelleme: Cuma 11 Eylül 2020 16:34

Burhan Can TERZİ - AJANSSPOR

Galatasaray yönetimi Kaan Ayhan transferinde denkleştiremediği paranın iki katını 3 menajere verdi... Galatasaray yönetimi yine sıkıntılı bir transfer dönemi geçiriyor. 2018 yaz döneminden bu yana her sezon transfer döneminde taraftarla karşı karşıya gelen sarı-kırmızılı yönetimi 2020 yazında da orta saha transferinin gecikmesiyle tepkileri üzerine çekmişti.

Menajer ödemeleri gündemi sarstı

Süper Lig'in başlamasına günler kala Karo Etebo'yu kadroya katan Galatasaray yönetimi, bu transferde de William D'Avila ile iş yapmıştı. D'avilla ile Galatasaray yönetiminin birçok transferde D'avila ile iş tutması dikkatlerden kaçmazken özellikle son 2 günde belgeleriyle ortaya çıkan menajer ödemeleri gündemi sarstı. Önce Ryan Donk'un menajeri Winston Henry Haatrecht ile Hollandalı futbolcunun maaşının yüzde 97'si kadar yani 500 bin Euro'ya anlaşıldığı ortaya çıkarken bugün de Emre Kılınç ve Omar Elabdellaoui'nin menajerlerine ödenen fahiş fiyatlar gündemi sarstı.

Kaan'ın 2 milyon Euro'luk serbest kalma maddesini ödeyemeyen...

Galatasaray'ın Emre Kılınç ile yaptığı anlaşmada 1 milyon 50 bin Euro menajerlik ücreti, Omar ile yaptığı sözleşmede ise 2 milyon 175 bin Euro menajerlik ücreti görüldü. Transfer döneminin ortasında Kaan Ayhan'ın 2 milyon Euro'luk serbest kalma maddesini ödeyemeyen Galatasaray yönetimi bu paranın yaklaşık iki katını sadece 3 transferde oyuncu menajerlerine verdi.

D'avila neden dikkat çekiyor?
D'avila neden dikkat çekiyor?

Menajer William D'avilla şu an halihazırda Galatasaray'daki 4 futbolcunun resmi olarak menajeri. Bu oyuncular Belhanda, Emre Kılınç, Etebo ve Ozornwafor. Öte yandan geçen sezon Galatasaray'da kiralık olarak oynayan Onyekuru'nun da menajeri olan D'avila'nın bu tansferden de 475 bin Euro komisyon aldığı ortaya çıkmıştı. Geçen sezon Galatasaray forması giyen bir başka isim Emre Mor'un da şu an resmi olarak temsilcisi gözüken William D'avila, Ndiaye için de iletişimde olunan isimdi.

Oyuncu Menajer Ücret

  • Donk W.Henry Haatrecht 500 B Euro
  • Omar Mikail Adampour 2.175 M Euro
  • Emre Kılınç William D'avila 1.05 M Euro

Menajer William D'avila ve Galatasaray ilişkisi

  • Younes Belhanda
  • Henry Onyekuru
  • Emre Kılınç
  • Karo Etebo
  • Ozornwafor
  • Emre Mor
  • Badou Ndiaye

İlk yorumu yazan siz olun!
Favori Eklemek İçin Giriş Yapmalısınız.