Haberler
Fikstür/Tablo
Maç Merkezi
TAKVİM

Pınar Karşıyaka liderliğini sürdürdü

Spor Toto Basketbol Ligi'nin 4. hafta mücadelesi tamamlanırken, Pınar Karşıyaka liderliğini sürdürdü.

Salı 3 Kasım 2015 10:43
Son Güncelleme: Salı 3 Kasım 2015 10:43

Son şampiyon Pınar Karşıyaka, sahasında Trabzonspor Medical Park'ı 74-71'lik skorla geçerek 4. maçından da galibiyetle ayrıldı ve haftayı 8 puanla liderlik koltuğunda geçti. 

Derbi maçta ise Galatasaray Odeabank, sahasında Fenerbahçe'yi konuk etti. Karşılaşmadan 80-63 galip ayrılan sarı-kırmızılılar, 3. galibiyetini elde ederek 7 puanla zirve takibini sürdürdü. Fenerbahçe ise bu sonuçla 2. yenilgisini alırken, 6 puan ve averajla 3. sırada yer aldı.

Darüşşafaka Doğuş, sahasında Rönesans TED Ankara Kolejliler'i 82-69'luk skorla yendi ve haftayı 6 puan ve averajla 4. sırada tamamladı. 

Ligin 4. haftasında alınan sonuçlar, puan durumu ve 5. haftanın programı şöyle: 

Torku Konyaspor-Muratbey Uşak Sportif: 75-64

Banvit-Royal Halı Gaziantep: 83-76

Akın Çorap Yeşilgiresun Belediyespor-Türk Telekom: 69-51

Beşiktaş Sompo Japan-İstanbul Büyükşehir Belediyespor: 103-91

Demir İnşaat Büyükçekmece Basketbol-Anadolu Efes: 61-91

Pınar Karşıyaka-Trabzonspor Medical Park: 74-71

Darüşşafaka Doğuş-Rönasans TED Ankara Kolejliler: 82-69

Galatasaray Odeabank-Fenerbahçe: 80-63

- Puan durumu

  TAKIMLAR O G M A Y P
1 PINAR KARŞIYAKA 4 4 0 375 304 8
2 GALATASARAY ODEABANK 4 3 1 298 255 7
3 FENERBAHÇE 4 2 2 303 300 6
4 DARÜŞŞAFAKA DOĞUŞ 4 2 2 276 264 6
5 BANVİT BASKETBOL 3 3 0 258 231 6
6 BEŞİKTAŞ SOMPO JAPAN 4 2 2 335 331 6
7 TORKU KONYA SPOR 3 2 1 208 209 5
8 MURATBEY UŞAK SPORTİF 3 2 1 228 231 5
9 RÖNESANS TED ANKARA KOLEJLİLER 4 1 3 316 345 5
10 ANADOLU EFES 3 2 1 248 208 5
11 ROYAL HALI GAZİANTEP 4 1 3 264 279 5
12 AKIN ÇORAP YEŞİLGİRESUN BLD. 3 2 1 222 205 5
13 DEMİR İNŞAAT BÜYÜKÇEKMECE BASKETBOL 3 2 1 225 250 5
14 TRABZONSPOR MEDICALPARK 4 0 4 267 315 4
15 İSTANBUL BBSK 3 0 3 261 299 3
16 TÜRK TELEKOM 3 0 3 190 248 3
 

5. hafta programı
Spor Toto Basketbol Ligi'nin 5. haftasında ise Muratbey Uşak Sportif-Galatasaray Odeabank, İstanbul Büyükşehir Belediyespor-Türk Telekom, Trabzonspor Medical Park-Beşiktaş Sompo Japan, Royal Halı Gaziantep-Demir İnşaat Büyükçekmeçe Basketbol, Rönesans TED Ankara Kolejliler-Torku Konyaspor, Darüşşafaka Doğuş-Akın Çorap Yeşilgiresun Belediyespor, Fenerbahçe-Banvit ve Anadolu Efes-Pınar Karşıyaka maçları yapılacak. 

İlk yorumu yazan siz olun!
Favori Eklemek İçin Giriş Yapmalısınız.