Haberler
Fikstür/Tablo
Maç Merkezi
TAKVİM

Premier Lig'de Netflix tarzı yayın dönemi: 'PremFlix'

İngiltere Premier Lig'de Netflix tarzı yeni yayın dönemine geçiliyor. 'PremFlix' olarak adlandırılan sistem nasıl olacak? CEO Richard Masters'tan açıklamalar...

Pazartesi 10 Şubat 2020 02:57
Son Güncelleme: Pazartesi 10 Şubat 2020 23:21

Dünyanın en çok izlenen ve en değerli ligi olan İngiltere Premier Lig, radikal bir yayın döneminde hazırlanıyor. Yeni bir yayın sistemine geçmeyi planlayan Premier Lig yönetimi, Netflix benzeri bir yayın akışı sağlamak için çalışmalarını sürdürüyor. İşte detaylar...

Premier Lig CEO’su Richard Masters, Netflix tarzı dijital bir akış kanalı başlatmayı planladıklarını, izleyenlere canlı maçların satılabileceğini aktardı.

Konu hakkında çalışmalarını sürdürdüklerini bildiren Masters, bu hizmetin belirlenen test pazarlarında 2022’ye kadar başlatılacağını ve başarılı olursa tamamen benimseneceğini de söyledi.

Masters, bu süreçte tüketiciye doğrudan ulaşabilmek için uzmanlıklarını ve kapasitelerini geliştirmek adına çok fazla kaynak, zaman ve emek harcadıklarını da belirtti.

İşte Masters’ın diğer açıklamaları:

''Stratejik olarak birkaç pazarı test etmek için doğru zaman olup olmayacağını düşündük ve yapmamaya karar verdik. Bir dahaki sefere hazır olacağız. Sonunda Premier Lig doğrudan tüketiciye ulaşabilecek.''

Öte yandan, şu anda bir Premier Lig izleyicisinin İngiltere’de maçları izleyebilmek için 40-45 pound arasında bir ücret ödemesi gerekiyor. Masters, ‘PremFlix’ olarak adlandırılan yeni sistemin daha uygun fiyatlarda olacağını iddia ediyor. 

Sistem nasıl olacak?

Maçlar, izleyenlerin talebine göre canlı bir şekilde satışa sunulacak. Futbolseverler, diledikleri maçları online olarak kurulacak platform üzerinen satın alıp izleyebilecek. Öte yandan, sistem başarılı olursa, paltform farklı turnuvaları da kapsayabilecek.

Bu planda takımlar ise, izlenme oranına göre gelir elde edecek. Premier Lig’in futbolseverlere daha kolay ulaşabilmesi, reklam açısından takımların da faydasına olacak. 

Derleyen / Deniz Şen

Ajansspor Dış Haberler

İlk yorumu yazan siz olun!
Favori Eklemek İçin Giriş Yapmalısınız.