Haberler
Puan
Skor
TV
TAKVİM

PSG'de hesaplar alt üst! Artık bulamıyorlar...

Salı 12 Eylül 2017 13:09
Güncelleme: Salı 12 Eylül 2017 13:09

PSG Başkanı Nasser al-Khelaifi, İngiltere’nin The Telegraph gazetesine yaptığı açıklamada, Finansal Fair Play kaygısı yaşamadıklarını söyledi.

ElHalife, ''Brezilya'da yayın yapan Globo TV'nin sahibiyle konuştum. Neymar'ın Brezilya'daki imza törenini 85 milyon kişi tarafından izlendiğini söyledi. Mesela şu anda güzel bir problemimiz var; satılacak formamız kalmadı! Geçen hafta ABD'deyken her köşede PSG formaları gördüm. Bu durum Asya'da, Latin Amerika'da ve Orta Doğu'da da aynı'' dedi ve Neymar transferinden sonra forma satışlarının 10'a katlandığını sözlerine ekledi.

Yaptığı hamlelerle transfer dönemine damga Paris Saint Germain’in (PSG) Başkanı Nasser al-Khelaifi, İngiltere’nin The Telegraph gazetesine yaptığı açıklamada, Finansal Fair Play kaygısı yaşamadıklarını söyledi. Toplamda 402 milyon avro bonservis bedeliyle kadrolarına kattıkları Neymar ve Kylian Mbappe'nin transferlerinin müthiş bir başarı olduğunu belirten Nasser al-Khelaifi, "Bu transferler PSG'nin dünyanın en iyi takımı ve spor markası haline gelmesi hedefi içindir" dedi.

'BASKI YAPAN TAKIMLAR VAR'

Bazı Avrupa Kulüplerinin yaptıkları transferler nedeniyle kulübe ceza vermesi çin UEFA'ya baskı yaptığını belirten Al-Khelaifi, "UEFA baskı yapan takımlar var. Ama UEFA bu baskılara izin vermez çünkü çok ciddi ve profesyonel çalışıyorlar. Biz kendimize güveniyoruz, korkumuz yok. Tüm takımlara da saygı duyuyoruz ve aynsını bekliyoruz. Şampiyonlar Ligi'nde oldukça rekabetçi olacağız. Tüm kural ve düzenlemelere saygı duyuyoruz" şeklinde konuştu. PSG'yi satın aldıkları dönem itibariyle çok çalıştıklarını belirten Katarlı işadamı "Kulüp gelirlerini artırma konusunda son 6 yıldır sıkı çalışıyoruz. Bilet satışı, sponsorluk, ürün satışı, maç günü gelirleri ve yayın hakları gelirlerimizi 90 Milyon avrodan yaklaşık 500 Milyon avroya çıkardık. Son iki sezonda ise kar eden bir kulübüz. Şimdi gelirlerimiz yüzde 20 ile yüzde 40 arasında daha büyütmeyi hedefliyoruz. Finansal Fair-Play kriterlerini karşılamamız için 30 Haziran 2018'e kadar süremiz var. Bu yüzden herkese diyorum ki; rahatlayın ve kendi projeniz hakkında düşünün. Biz kendi projemizi düşünüp, inşa ediyoruz'' diye konuştu.

PSG'ye yaptıkları yatırımların uzun vadeli olduğunu belirten Al-Khelaifi, 2-3 yıl içinde insanların ne kadar başarılı bir iş yaptıklarını anlayacaklarını söyledi. PSG'nin Guingamp maçını 183 ülkeden canlı yayınladığını belirten Nasser al-Khelaifi açıklamasını şu sözlerle noktaladı: "183 ülkeden canlı maç yayını Fransa Ligi ve takımları için müthiş bir olay. Bu durum Şampiyonlar Ligi için de güzel, çünkü başka bir kulüple rekabet edeceksiniz. Yeni kulüplerin gelmesi ve bu kulüblerin hırslı olması önemlidir."

(BirGün)

İlk yorumu yazan siz olun!
Favori Eklemek İçin Giriş Yapmalısınız.