Haberler
Puan
Skor
TV
TAKVİM

Reşit Karabacak vefat etti! Kimdir ve başarıları nelerdir?

Reşit Karabacak hayata gözlerini yumdu. ‘Kara Panter’ dün Bursa’da gözyaşları içinde toprağa verildi. Peki Reşit Karabacak kimdir ve kaç yaşında? Ayrıca vatandaşlar Reşit Karabacak'ın başarıları hakkında araştırmalar yapmaya başladılar. Reşit Karabacak hangi ödülleri kazandı ve neden öldü? Reşit Karabacak hakkında tüm detaylar haberimizde yer alıyor...

Cuma 20 Kasım 2020 10:53
Güncelleme: Cuma 20 Kasım 2020 10:55

Reşit Karabacak hayata gözlerini yumdu. ‘Kara Panter’ dün Bursa’da gözyaşları içinde toprağa verildi. Peki Reşit Karabacak kimdir ve başarıları nelerdir? İşte tüm detaylar...

Reşit Karabacak kimdir?

1954 yılında Erzurum’ da dünyaya geldi. 1973 yılında İzmir Tekel Spor Kulübünde güreşe başladı. Bursa Tofaş SAS güreş Kulübünde güreş yapmaya devam etti. Karabacak, sporu bıraktıktan sonra Güreş Milli Takımı antrenörü olarak görev yaptı. 

Karabacak, ilk şampiyonluğunu da güreşe başladıktan bir yıl sonra serbest stilde Balkan birinciliği ile elde etti. Sonrasında Akdeniz ve Avrupa şampiyonu olan Karabacak, dünya şampiyonalarında da elde ettiği başarılarla Türkiye'nin gururu oldu.

Reşit Karabacak, sporu bıraktıktan sonra Güreş Milli Takımı antrenörü olarak görev yaptı.

Bir süre önce COVID-19 hastalığına yakalanan Karabacak, kalp krizi geçirdi. Durumu günden güne ağırlaşan şampiyon güreşçi vefat etti. Federasyondan Reşit Karabacak için başsağlığı mesajı da yayımlandı.

İlk yorumu yazan siz olun!
Favori Eklemek İçin Giriş Yapmalısınız.