Haberler
Fikstür/Tablo
Maç Merkezi
TAKVİM

Rıza Çalımbay, Beşiktaş - Trabzonspor maçındaki favorisini açıkladı!

Perşembe 13 Aralık 2018 18:17
Son Güncelleme: Perşembe 13 Aralık 2018 15:21

Teknik adamlık kariyerinde hem Beşiktaş hem de Trabzonspor’u çalıştıran Rıza Çalımbay, Spor Toto Süper Lig’in 16. haftasında oynanacak zorlu mücadeleyi değerlendirdi. Ayrıca Çalımbay, VAR sisteminin Türk futboluna katkı sağlayıp sağlamayacağını yorumladı.

Radyospor’da yayınlanan Gün Ortası programında Emrah Karalinç’in sorularını yanıtlayan Rıza Çalımbay’ın açıklamalarından Ajansspor’un derledikleri şu şekilde;

Malmö ve Trabzonspor maçı hakkında ne düşünüyor?

Beşiktaş açısından iki maçı da düşünmek lazım. Malmö takımı gruptan çıkmak istiyorsa atak oynamak zorunda. Onlar oyun disiplininden kopmazlar. Ben Beşiktaş’ın başındayken de öyle olmuştu. Trabzonspor maçı da lig açısından çok önemli. İki maça da iyi bir kadroyla girmek gerekiyor. Hem Avrupa Ligi hem de lig maçından iyi şekilde çıkacaklarına inanıyorum.

"Beşiktaş Malmö'yü yenerse Trabzonspor maçı çok farklı geçer"
"Beşiktaş Malmö'yü yenerse Trabzonspor maçı çok farklı geçer"

Şu anda baktığınızda Şenol Güneş sıkıntılı bir süreç geçiriyor. Sakatlar, kadro dışı kalanlar ve beklediği verimi alamayan oyuncular var. Bu çalkantılı dönemler olur. Beşiktaş bunu atlatır. Beşiktaş’ın 2 maçtaki en büyük gücü taraftar. Hem Malmö hem de Trabzonspor maçında bu durum böyle. Malmö maçını iyi şekilde bitirirse, Trabzonspor maçı daha farklı ve iyi geçecektir.

"Burak, Beşiktaş'a gelirse ciddi katkı sağlar"
"Burak, Beşiktaş'a gelirse ciddi katkı sağlar"

Burak Yılmaz, Beşiktaş’a gelirse katkı sağlar. Hangi takıma giderse gitsin, sağlar. Kendisiyle çalıştım. Birlikte çalıştığımızda Burak çok başarılı olmuştu. En kritik yerlerde güzel goller attı, atar da. Onun işi gol atmak. Sakat sakat oynadığı maçlar da oldu. Kendisini iyi şekilde geliştirdi. Takımına sahip çıkan bir oyuncudur. Bence gelirse Beşiktaş’a çok ciddi fayda sağlar.

3 büyükler neden bu durumda?

Mali yapılarda sıkıntılar var. Planlamada da sıkıntılar yaşanıyor. Bazen istediğiniz oyuncuları mali yapı sebebiyle alamıyorsunuz. Bunlar da etkiliyor. Ne olursa olsun plan, program ve strateji önemli. Bunu iyi şekilde yaparsanız mali yapıyı da zamanla çözebilirsiniz.

"Kasımpaşa'yı çalıştırdığımda VAR sistemi olsaydı farklı yerdeydik"
"Kasımpaşa'yı çalıştırdığımda VAR sistemi olsaydı farklı yerdeydik"

VAR sisteminin iyi olduğunu düşünüyorum. Hakem hatalarının hata yapmasını engelliyor. Takımların da kolay kolay hakkı yenmiyor. Hakem gidip gerçeği görüp kararını değiştirebiliyor. Ama hakem arkadaşların dikkat etmesi gerekiyor. Bu sene hatalar olur ama gelecek sene daha iyi olacaktır. Ben Kasımpaşa’yı çalıştırırken VAR sistemi olsaydı ligi iyi yerde bitirirdik. Bence faydalı olacak.

İlk yorumu yazan siz olun!
Favori Eklemek İçin Giriş Yapmalısınız.