Haberler
Fikstür/Tablo
Maç Merkezi
TAKVİM

Rizespor'dan Kasımpaşa ve transfer açıklaması

Spor Toto Süper Lig’in yeni ekiplerinden Çaykur Rizespor, Kasımpaşa ile oynayacağı maçı kazanarak sezona 3 puanla başlamak istiyor. Rizespor yöneticisi Hasan Yavuz Bakır, Radyospor'a konuştu.

Cuma 10 Ağustos 2018 15:23
Son Güncelleme: Cuma 10 Ağustos 2018 18:23

Spor Toto Süper Lig’in yeni ekiplerinden Çaykur Rizespor, Kasımpaşa ile oynayacağı maçı kazanarak sezona 3 puanla başlamak istiyor. Rizespor Kulübü Basın Sözcüsü Hasan Yavuz Bakır, yeni sezondan beklentilerini anlattı.

Radyospor’da yayınlanan Gün Ortası programında Emrah Karalinç’in sorularını yanıtlayan Hasan Yavuz Bakır’ın açıklamalarından Ajansspor’un derledikleri şu şekilde;

“Kasımpaşa maçını kazanmak istiyoruz”

Yeni sezona hazırız. Yeni sezon ile ilgili beklentilerimiz çok büyük. İlk maçımız evimizde, bu bir avantaj. Ama bu avantajın bir dezavantajı var; Kasımpaşa gibi hazır bir takımla, geçen sezonki kadrosunu korumuş ve takviye yapmış bir takımla karşılaşacağız. Biz yeni bir takımız, şüphesiz zamana ihtiyacımız var. Özellikle transfer döneminde düşünmüş olduğumuz, planlamış olduğumuz gibi transferleri erkenden tamamlayamadık. Transferlerimiz gecikmeli olarak gerçekleşti. Bazı oyuncularımız hazır, bazı oyuncularımız adaptasyon süreci yaşıyorlar. Bunlar kağıt üstündeki unsurlar. Kasımpaşa ile oynayacağımız maça hazırız ve kazanmak için sahaya çıkacağız. Takımımızın gücü, taraftarımızın heyecanı buna uygun. Tüm bu uygunluk içinde umarım 3 puanı alan taraf biz oluruz.

"9 ve 10 numara pozisyonları için arayışımız sürüyor"
"9 ve 10 numara pozisyonları için arayışımız sürüyor"

Taraftarlarımız bizi alkışlasın diye bütçemizi aşarak, gerçek gücümüzü göz ardı etsin diye bir transfer yapmadık. Yıldız isimleri getirelim de, taraftar yönetim ne güzel transfer yapıyor desin diye bir adım atmadık. Tepki çekeceğimizi bildiğimiz halde temkinli davranma konusunda taviz vermedik. Geçmiş dönemden elimizde kalan pek çok dosya vardı. Bu dosyaları çözmek için sarf ettiğimiz çaba çok büyüktü. Çabanın bu kadar sıcak hissedildiği bir dönemde aynı hataları yapamazdık. Zaman zaman taraftarımız neden transfer gerçekleşmiyor diye haklı olarak sitem ettiler. Biz kulübümüzün bütçesi kapsamında, gücümüzü bilerek, sahip olduğumuz imkanları bilerek adım attık. Hala transfer çalışmalarımız devam ediyor. 9 ve 10 numara pozisyonları için arayışlarımız sürüyor. Bu konudaki transfer çalışmalarımız mutlaka sonuçlanacak. Rizespor’un mevcut durumuna uygun oyuncuları kadromuza dahil edeceğiz.

"Küme düşme korkusunu hissettirmeme amacındayız"
"Küme düşme korkusunu hissettirmeme amacındayız"

Futbol heyecanını yitirmeyen oyuncular bizimle olsun amacındayız. Hedefimiz ilk 10'a girmek. Önümüzdeki 3 sene içinde planlarımız sekteye uğramazsa Rizespor geçmişten bu güne gelen sorunlarını çözmüş, kendi imkanlarıyla ayakta kalmayı başarabilen bir potansiyele kavuşmuş olacak. Hem alttan oyucnu yetiştiren, hem de yetiştirdiği oyuncuları liglere satan bir takım haline geleceğiz. Altyapı tesislerimiz bizim açımızdan çok önemli. İnşallah yıl sonuna kadar bitireceğiz ve Rizespor’un oyuncu yetiştiren bir takım haline gelmesine bir adım daha yaklaşacağız. Taraftarımıza bu sezon küme düşme korkusunu hissettirmeme amacındayız.

Tolga Ciğerci ve Eto'o konusu

Tolga Ciğerci ve Samuel Eto’o konusunda bir girişimimiz olmadı. Her iki oyuncu da çok başarılı oyuncular. Eto’o zaten dünya çapında kendini kanıtlamış, Türkiye Ligi’nde de değişik takımlara başarılı olmuş bir oyuncu. Tolga da bizim bildiğimiz, Galatasaray gibi büyük bir camiada forma giymeyi başarmış bir oyuncu. Her iki oyuncunun da kalitesiyle ilgili bir olumsuz görüşümüz yok ama onların mevcut durumları bizim kulübümüz açısından uygun değil. Yıllık ücretleri çok fazla. Oyuncuların pozisyonları açısından da ihtiyacımız yok. Farklı pozisyonlarda arayışımız var. Bu nedenle Tolga Ciğerci ve Eto’o konusunda bir girişimimiz olmadı, böyle bir transfer ihtiyacımız yok.

VAR sunumu futbolcular açısından faydalı geçti mi?
VAR sunumu futbolcular açısından faydalı geçti mi?

VAR sunumu okula yeni başlamış öğrenciler gibi ders mahiyetinde, heyecanlıydı. Yerli ve yabancı oyuncular uygulamanın tüm aşamaları öğrenmek için çaba sarf etti. İnşallah VAR sistemi ligdeki adaleti biraz daha arttıracaktır. Güzel bir ders oldu.

Stadyumdaki yenilikler hakkında
Stadyumdaki yenilikler hakkında

Stadımızın koltuklarını değiştiriyoruz. Kademe kademe değiştiriyoruz. Stadımızın olduğu yerde soğuk meşhur. Futbolseverler kışın çok soğuk bir ortamda maç izlemek zorunda kalıyor. Onun için de bir dizi önlem aldık. Keşke stadyumun koltuklarının tamamını lig başlamadan bir anda değiştirebilsek ama mümkün olmadı. Kademe kademe bu değişim sürecek. İnşallah 2 ay içerisinde değişmesi gereken koltuklarımızı değiştireceğiz.

Yeni sezon mesajı

Umut ediyorum ki tüm futbol takımları çabalarının karşılığını alırlar. Ligde hakem hatalarının ön planda olmadığı, herkesin futbol oynamaya çalıştığı bir sezon yaşarız. Bütün takımlara saygı duyuyoruz ama inşallah Rizespor için güzel bir sezon olur.

İlk yorumu yazan siz olun!
Favori Eklemek İçin Giriş Yapmalısınız.