Haberler
Fikstür/Tablo
Maç Merkezi
TAKVİM

Ryan Babel'den Burak Yılmaz yorumu: "Çok ciddi katkı sağlayacaktır"

Pazartesi 7 Ocak 2019 22:04
Son Güncelleme: Salı 8 Ocak 2019 01:04

Spor Toto Süper Lig ekibi Beşiktaş'ın tecrübeli Hollandalı oyuncusu Ryan Babel, Beşiktaş TV'ye açıklamalarda bulundu.

Babel'in açıklamalarından Ajansspor'un derledikleri şu şekilde:

Kamp çalışmaları hakkında...

Şimdiye kadar gayet iyi gidiyor, hepimiz çok hırslıyız. Çok istekliyiz ve hepimiz güzel bir şekilde çalışıyoruz.

Beklemediğiniz puanlar aldınız, bunları neye bağlıyorsunuz?
Beklemediğiniz puanlar aldınız, bunları neye bağlıyorsunuz?

Bunun nedenini bilmiyorum, daha doğrusu şöyle söyleyeyim... Zaten bilsek bu kadar hataları yapmazdık. Daha genel bir cevap vereyim, futbolda bazen takımlar iyi sezon geçirirler. Bazen kötü sezon geçirirler. Biz de ligin ilk yarısını iyi bir şekişde geçiremedik. Ama henüz hiçbir şey için geç değil. Bu durumu değiştirebiliriz.. Az önce de söyledim. Herkes getçekten hırslı ve istekli, bu durumu değiştirebilmek için.

Burak Yılmaz hakkında...
Burak Yılmaz hakkında...

Hücumda katkı yapabilecek bir oyuncuya zaten ihtiyacımız vardı. Ve kulüpte bu ihtiyacımızı Burak Yılmaz transferi ile giderdi. Burak Yılmaz tabii ki çok deneyimli bir oyuncu. Türkiye Ligi'ni çok iyi biliyor. Ve kesinlikle bize çok ciddi katkı sağlayacaktır.

VAR uygulaması hakkında...

Ben VAR sistemini tamamıyla destekliyorum. Çünkü futbolun adil bir oyun olarak oynanmasını istiyorsak bence büyük bir katkısı oluyor. İyi bir sistem. Ve doğru kararların verildiğinden emin olmanızı sağlıyor. Farklı liglerde ben VAR'ın farklı şekilde kullanıldığını gördüm. Mesela Türkiye'de tatışmalı bir pozisyon olunca hakem önce kulaklıktan yaklaşık 5 dakika pozisyonla ilgili VAR odasındaki hakemlerin yorumunu dinliyor, sonrasında ekranda izlemeye gidiyor.  Bu durum birmaç içinde 4-5 defa yaşanınca haliyle oyun çok durmuş oluyor. Ama diğer liglerde hakem doğrudan saha kenarındaki ekrana gidip pozisyonu orada analiz ediyor ve bu sayede oyun daha akıcı bir hale gelmiş oluyor. Bence burada önemli bir fark var. Ama sistemi tamamen destekliyorum. Çünkü hatırlıyorum geçen sezon bazı takımların lehine ya da aleyhine çok garip kararların verildiğini görümüştük. Bence VAR sistemiyle bu tip kararların önüne geçilmiş oluyor.

VAR sonrası gol sevinci hakkında...
VAR sonrası gol sevinci hakkında...

Belki kötü tarafı bu ama az önce de söyledim. Sonuçta verilen karar doğruysa bu oyunu daha adil bir hale getiriyor. Ama tabii ki senin söylediğin noktada da oyuncu için talihsiz bir durum.

Hollanda milli takımı hakkında...
Hollanda milli takımı hakkında...

Şu anda çok umut vadeden bir durum var. Hollanda'nın global anlamda futboldaki ait olduğu yere gelebilmesi için çok parlak bir durum var. Takım doğru yolda. Bu kesinlikle söylenebilir. UEFA Uluslar Ligi'nde Fransa'ya, Almanya'ya karşı bu kadar iyi işler yapacağımızı kimse beklemiyordu. Ama takım halinde çok iyi bir karakter ortaya koyduk. Bu bizim için tamamen yeni bir yolculuk. Ve gelişime çok açık, potansiyeli çok yüksek bir oyuncu grubu var. Önümüzdeki birkaç yıl içinde bu oyuncular daha da iyi oyuncular haline gelebilecekler. O anlamda gerçekten parlak bir gelecek var.

AJANSSPOR

İlk yorumu yazan siz olun!
Favori Eklemek İçin Giriş Yapmalısınız.