Haberler
Fikstür/Tablo
Maç Merkezi
TAKVİM

Sadi Tekelioğlu Trabzonspor'un kurtuluş reçetesini açıkladı! 3-4 yılda...

Pazartesi 12 Mart 2018 17:08
Son Güncelleme: Pazartesi 12 Mart 2018 17:08

Trabzonspor'un eski teknik adamlarından Sadi Tekelioğlu, bordo-mavili takım ve kulübün yapısı hakkında çarpıcı sözler söyledi. Radyospor'da yayınlanan Spor Kazanı programında Emrah Karalinç'e konuşan Tekelioğlu şunları ifade etti

'Akhisarspor müsabakası öncesi benim çok ümidim yok'
'Akhisarspor müsabakası öncesi benim çok ümidim yok'

"Akhisarspor müsabakası öncesi benim çok ümidim yok. Stoper konusunda sorun var ve Okay'ın orada oynama durumu var. Burak bana göre yarım oynuyor sakat sakat oynuyor.  Burada bir önemli motivasyon var ilk yarıda alınan sonuç. Bu sonuç nedeniyle biz böyle takım değiliz deyip mücadele ederek belki sonuç alınabilir"

'Rıza hocaya haksızlık etmemek lazım. Ersun hocadan sonra Rıza hoca başarılıdır'
'Rıza hocaya haksızlık etmemek lazım. Ersun hocadan sonra Rıza hoca başarılıdır'

"Rıza hoca yönünde katıldığım eleştiriler var mesela bazı oyuncular geç giriyor. Bu tür teknik hatalar olabilir. Şunu söyleyelim Rıza hocaya haksızlık etmemek lazım. Ersun hocadan sonra Rıza hoca başarılıdır. Sezon sonuna kadar devam edip önümüzdeki sene devam edebilir. Rıza hoca bana göre önemli teknik adamlardan biridir. Şu an Rıza hocanın konumu enkaz devraldı. Ödeme sorunları, transfer yapılamadı, yığılma olan pozisyonlar vardı fakat bazen 'ben bu takımı kurmadım' sözleri var ama o zaman prensipli davranıp ara dönemde takım almaması lazım burası eleştirilebilir"

'Trabzonspor'un en büyük şansı altyapısı ve kirada bulunan oyuncuları'
'Trabzonspor'un en büyük şansı altyapısı ve kirada bulunan oyuncuları'

"Trabzonspor'u şöyle konuşmak lazım. Akhisarspor maçı ne olur? Haftaya Malatyaspor maçı ne olur? diye değil gelecek sezonun planlamasını yapmak lazım. Maaşlarını aşağıya çekebilir mi? Bunlara bakmak lazım. İçinde bulunduğu konumdan çıkması lazım. Ocak ayı transfer dönemi için de ceza gelebilir. Para eden oyuncuları elden çıkarabilir. Trabzonspor'un en büyük şansı altyapısı ve kirada bulunan oyuncuları. 2-3 yıl transfer yasağı olsa da Trabzonspor ayakta kalır"

'Trabzonspor akıllı bir program ile 3-4 yıl sonra...'
'Trabzonspor akıllı bir program ile 3-4 yıl sonra...'

"Trabzonspor akıllı bir program ile 3-4 yıl sonra hem borçlarını kapatabilir hem de güzel bir takım kurabilir. Trabzonspor'un elindeki iyi ve genç oyuncuları elden çıkartması çok yanlış olur. Sosa, Kucka, Olcay gibi isimleri elden çıkartması lazım. Bu oyunculara ödenen paralar 100 trilyon üzerinde. Yusuf Yazıcı ve Abdülkadir giderse kendi gerçeğini bir kez daha elinin tersi ile itmiş olur"

'Fenerbahçe-Galatasaray maçı şampiyonluk düğümünü %50 çözer'
'Fenerbahçe-Galatasaray maçı şampiyonluk düğümünü %50 çözer'

"Başakşehir için daha önce de söylemiştim şampiyonluk yolunda başarılı olamayacağını düşünüyordum ki haklı çıktım. Bu hafta Fenerbahçe-Galatasaray maçı şampiyonluk yolunda düğümü %50 çözer. Diğer %50 ise Galatasaray-Beşiktaş maçında belli olur. Fenerbahçe eğer Galatasaray'ı yenerse lig yeniden başlar. Fenerbahçe önemli bir avantaj yakalayabilir ve fikstür incelediğimiz zaman Fenerbahçe avantajlı olur. Galatasaray kaybetmetse bu sefer lig,  Galatasaray ile Beşiktaş arasında geçer"

İlk yorumu yazan siz olun!
Favori Eklemek İçin Giriş Yapmalısınız.