Haberler
Fikstür/Tablo
Maç Merkezi
TAKVİM

Samet Aybaba, Bifouma'ya sahip çıktı

Cumartesi 14 Nisan 2018 21:37
Son Güncelleme: Cumartesi 14 Nisan 2018 21:37

Fenerbahçe'ye evinde 2-1 kaybeden Sivasspor'da Teknik Direktör Samet Aybaba, maç sonunda yayıncı kuruluşa açıklamalarda bulundu. Zorlu mücadelede taraftarın tepkisini alan Bifouma'ya sahip çıkan Aybaba, futbolcularının ıslıklanmayı hak etmediğini söyledi.

Sivasspor Teknik Direktörü Samet Aybaba'nın açıklamalarından öne çıkanlar:

"Net pozisyonlar bulduk. İlk yarıda 3-4 tane pozisyon var. Böyle takımlarla oynarken pozisyonları değerlendireceksiniz ve böyle goller yemeyeceksiniz. Belki 10-15 dakika önce golü bulsak oyun başka bir yere gidebilirdi. Bu takım ıslıklanacak bir takım değil, çok büyük işler yaptılar. Maçtır bu, karşındaki takım daha iyi oynayabilir. Bu takım bu sene iyi bir sezon geçiriyor. Umarım son 5 haftada sonlandırmaları daha iyi yaparız. 

En çok dersi taraftar çıkaracak. Böyle davranışlarla bu takım nerelere gitti geldi. Birçok yaşadığımız toplumsal olaylar var. Buraya gelip takımın yaptığı iyi işleri ıslıklamamak gerekiyor. Bifouma ikinci yarı iki gol atsa alkışı kabul etmezdi.
Bizim 5 tane zor maçımız var. Hepsine aynı ciddiyetle hazırlanmamız lazım."

AJANSSPOR

Basın toplantısında neler dedi?

Aybaba, maçın ardından düzenlenen basın toplantısında, bu tip maçlarda pozisyonların doğru sonlandırılmasının önemli olduğunu belirtti.

Maçta bu şekilde 5-6 pozisyon bulduklarını ancak değerlendiremediklerini dile getiren Aybaba, "Çok da basit goller yemeyeceksiniz, böyle goller yedik. Oyunun geneline bakarsak özellikle ikinci yarı oyuncularım gerçekten iyi oynadı." dedi.

Aybaba, ligin en az bütçeli takımı olduklarını ifade ederek, şöyle konuştu:

"Süper Lig tecrübesi olan oyuncumuz bile yok, doğru düzgün. Her türlü eleştiriyi kabul ediyoruz ama Sivasspor seyircisi kendi oyuncusunu ıslıklamamalı. Kendi takımını ıslıklamamalı. Bu takımın geldiği yer çok önemlidir. Nereden geldiklerini biliyorlar, oraya gidince tekrar gelmek çok zor. Bu kadar mücadele edip, bir şeyleri iyi yapmış bir takıma hep birlikte sahip çıkacağız ki önümüzdeki maçlarda buraya yakışır bir şeyler yapsın. Böyle yaparsak teker teker oyuncularımız ve zaman içerisinde de takımımızı kaybederiz."

Karşılaşmada Sivasspor taraftarının Bifouma'yı ıslıklamasının sorulması üzerine Aybaba, "Bifouma'nın sonlandıramamasından kaynaklanan sıkıntı. Kaleye giden en önemli oyuncumuz, bizim böyle ikinci oyuncumuz yok. Çok iyi işler yaptığımız için takım kadrosunu kimse irdelemiyor. Türkiye'nin en az bütçeli takımıyız. Hangi oyuncular nereden gelmiş bir bakın, bu takımı eleştirmeyin. Doğru değil." ifadelerini kullandı.

Sosyal medyadan Robinho ve kaleci Sergio Rochet'nin yedek soyundurulmasının eleştirildiğinin sorulması üzerine de Aybaba, "Biz bu oyuncularla her gün yaşıyoruz. Sosyal medyadaki arkadaşlar da sosyal medyada yaşıyor. Uyuşamıyoruz bir türlü, onlar orada biz burada anlaşamıyoruz." diyerek sözlerini tamamladı.

İlk yorumu yazan siz olun!
Favori Eklemek İçin Giriş Yapmalısınız.