Haberler
Fikstür/Tablo
Maç Merkezi
TAKVİM

Selçuk Dereli: VAR, büyük takımların işine gelmeyecektir

FIFA Kokartlı eski hakem Selçuk Dereli, 2018 Dünya Kupası'nda uygulanan VAR sistemi ve Cüneyt Çakır hakkında Radyospor'da değerlendirmelerde bulundu.

Salı 26 Haziran 2018 14:52
Son Güncelleme: Salı 26 Haziran 2018 17:53

FIFA kokartlı eski hakem Selçuk Dereli, 2018 Dünya Kupası’nda uygulanan VAR sistemi ve Cüneyt Çakır’ın organizasyondaki performansını değerlendirdi.

Radyospor’da yayınlanan Gün Ortası programında Emrah Karalinç’in sorularını yanıtlayan Selçuk Dereli’nin değerlendirmeleri şu şekilde;

VAR uygulaması yararlı mı?

VAR sisteminin yararını her zaman anlatıyordum. Hakemken dışarıdan bir bilgiye ihtiyaç duyuyorsun. Yan hakemler de konum itibariyle her zaman göremeyince böyle bir sisteme ihtiyaç oluyor. Yine hatalar tabii ki oluyor ama Dünya Kupası’nda sonuca etkileyen yerlerde hakemleri rahatlattığını görüyoruz.

“VAR, büyük takımların işine gelmeyecektir”

Hakemlerimizin VAR ile ilgili eğitim alması tabii ki gerekli. Türkiye’deki hakemler bunu başarabilecek düzeyde hakemler. Süper Lig maçlarında hızlı bir oyun içerisinde hatalar olabiliyor. Teknolojiyi kullanmamız gerekiyor. Ancak bu büyük takımların işine gelmeyecektir.

Hakem Cüneyt Çakır başarılı göründü mü?

Cüneyt Çakır başlangıç olarak iyi bir giriş yaptı. Çok fazla şanssızlık da yaşamadı. Arjantin-Nijerya çok kritik maçlardan bir tanesi. VAR uygulamasıyla birlikte başarılı bir yönetim göstermesini diliyorum. Dünya Kupası’nda çok iyi hakemler var. Bu grup maçını da sorunsuz atlatırsa final için bir şansı olabilir.

İlk yorumu yazan siz olun!
Favori Eklemek İçin Giriş Yapmalısınız.