Haberler
Puan
Skor
TV
TAKVİM

Selim Çınar: "Yapılan açıklamalar kişilerin kendilerini bağlar"

ING Basketbol Süper Ligi'nin iddialı takımlarından Pınar Karşıyaka'da Genel Menajer Selim Çınar, gündeme dair açıklamalarda bulundu. Selim Çınar, Fenerbahçe Beko maçında yaşananlar ile ilgili ne dedi? İşte detaylar...

Cuma 18 Aralık 2020 16:53
Güncelleme: Cuma 18 Aralık 2020 16:54

Pınar Karşıyaka, ING Basketbol Süper Ligi'nde çıkışa geçti. Kaf Kaf, sırası ile Bahçeşehir Koleji, HDI Sigorta Afyon Belediyespor, Fenerbahçe Beko ve Büyükçekmece galibiyetleriyle toplamda 9 galibiyet ve 3 mağlubiyete ulaştı; 20 puanda Fenerbahçe Beko ve Anadolu Efes'in ardından üçüncü sırada yer alıyor. 

Pınar Karşıyaka Genel Menajeri Selim Çınar, takımın son durumunu Anadolu Ajansı'na değerlendirdi. 

Selim Çınar, Kovid-19 vakalarının takımı önemli derecede etkilemesine karşın 4 maçlık galibiyet serisi hakkında, "Kovid-19 vakalarının tüm takımlara olumsuz etkisi fazla. Bizim açımızdan gerek maç ertelemelerinin olduğu süreç, gerekse devamında, maç ritminden ve antrenman temposundan uzak kalmış olmak halen etkilerini devam ettirmekte. Sezonun başından bu yana tam kadro oynayabildiğimiz maç maalesef yok. Kadroda sürekli eksiklerle devam ediyoruz. "Bu bizim için önemli bir motivasyon kaynağı. Son aldığımız galibiyetlerde 2 önemli oyuncumuzdan eksiktik ve son dönem bir yenisi daha eklendi." dedi.

Hedeflerinin ilk yarıda en iyi 4 takım içinde yer almak olduğunu belirten Selim Çınar, Ligin ilk yarısında kalan 3 maçımızın 2'sini deplasmanda oynayacağız. Bunlardan da en güçlü şekilde çıkıp ilk yarıyı hedeflediğimiz gibi ilk 4 içerisinde bitirmeyi amaçlıyoruz." ifadelerini kullandı.

"Yapılan açıklamalar kişilerinin kendilerini bağlar"

Genel Menajer Selim Çınar, 18 sayı geriden gelerek Fenerbahçe Beko'yu mağlup ettiği karşılaşma hakkında da takım kimyasına dikkat çekti. Ayrıca, karşılaşma ile ilgili yaşanan olaylar hakkında da açıklamalarda bulunan Çınar, şu sözleri söyledi:

"Fenerbahçe gibi bu ligin en büyük bütçelerinden birine sahip, zirve hedefiyle kurulmuş bir takıma karşı alınmış galibiyet çok değerli. Özellikle önemli bir farkı kapatıp maçın son bölümünde, kısıtlı rotasyonumuza rağmen rakibi hem yorarak hem hataya zorlayarak kazanabilmiş olmak takım kimyası ve vazgeçmeyen bir ekip olduğumuza ilişkin güzel mesajlar içermektedir. Ne bizim kazandığımız ne de Fenerbahçe'nin bu sezon kaybettiği ilk maç. Evet son bölümü rakip takım bakımından belki dikkat çekici geçmiş olabilir ancak yapılan açıklamalar veya sergilenen tavırlar kişilerin kendilerini bağlar. Yorum yapmayı çok gerekli bulmuyorum, müsabaka içerisinde öncesi, sonrası, saha içi saha dışı eminim ki ilgili merciler tarafından gerektiği şekilde değerlendirilecektir. Biz de gerekli oranda takip ediyor olacağız."

İlk yorumu yazan siz olun!
Favori Eklemek İçin Giriş Yapmalısınız.