Haberler
Puan
Skor
TV
TAKVİM

Şenes Erzik: ''2024'ü de alamazsak bir daha hiç alamayız!''

Çarşamba 26 Eylül 2018 18:03
Güncelleme: Çarşamba 26 Eylül 2018 18:03

Türkiye Futbol Federasyonu Onursal Başkanı Şenes Erzik'ten Türkiye'nin 2024 adaylığı için önemli açıklamalar geldi.

Radyospor'da yayınlanan Spor Kazanı programında Emrah Karalinç'e özel açıklamalar yapan Şenes Erzik'in açıklamalarından Ajansspor'un derledikleri şu şekilde;

"Bu sefer alacağız diye düşünüyorum"

Kaybettiğimiz Fransa 2016'yı düşününce bu sefer zamanının geldiğini düşünüyorum. Bu sefer de olmazsa bir daha olmaz diye düşünüyorum. Geçen sefer de yine Fransa ile at başıydık ama şimdi verilen garantiler özellikle vergi konusunda verilen taahhütler çok önemli. Bu sefer alacağız diye düşünüyorum.

"Karar vericilerin işi kolay değil"
"Karar vericilerin işi kolay değil"

TFF ile çok fazla mesai yapmadık ama son günlerde görüşlerimi bildirdim ve Lyon'a da beraber gidiyoruz. Sunulan projemize baktığımızda son derece hazır olduğumuzu düşünüyorum. Stadyumlar yeni olduğu için çok fazla eleştiri yok, Almanya bu konuda bizden geriden geliyor. Otel ve konaklama imkanları aynı, bu sebeple karar vereceklerin işleri çok zor.

"Türkiye'nin verdiği garantiler Almanya'da yok"
"Türkiye'nin verdiği garantiler Almanya'da yok"

Almanya'nın ekonomik durumu iyi olduğu için avantajları var ama Türkiye'nin devlet olarak verdiği garantiler Almanya'da yok. Almanya'nın yeni federasyon başkanının çok fazla futbolla ilgisi yok. Daha önceki başkanlarla bizim güzel bir birlikteliğimiz vardı. Bizi 2016'da desteklemişlerdi, İtalya çekilince oyları bize gelmişti.

Organizasyonu alabilirsek Türkiye'ye ne katar?

Karar verenler açısından Asya-Avrupa birleştiriciliği belirleyici olmaz. Dünya Futbolu düşünülürse, 5 ilave konfederasyon düşünülürse organizasyonu alırsak çok güzel olur. Turizm açısından çok önemli bir merkez durumundayız. Bütün her şeye rağmen konaklama ve ziyaret artışlarını görüyorum. Bütün dünyada terör konusunda yaşanan sıkıntılar Türkiye'de yok. Cumhurbaşkanımız da Merkel ile görüşüyor. Bunlar çok önemli gelişmeler. Çeşitli avantajlarımız var. Bunlar artılar getirecek.

"Yapılan yatırımların olumlu döndüğünü görmek önemli"
"Yapılan yatırımların olumlu döndüğünü görmek önemli"

Bir şey anlatacağım. Rusya ile görüşmeye gidiyordum, bir çok Afrikalı THY ile gidiyordu bu çok önemli bir gelişmeydi. Çok konuşmalarımız oldu. Beni eski görevlerimden ötürü tanıyorlar. Türkiye'nin oralara yaptığı yatırımın sesinin, turizm ve ekonomik anlamda görüyoruz. Bu önemli. Futbol sayesinde bunların döndüğünü görmek çok önemli bir şey. İnşallah bu organizasyona ev sahipliği yaparız.

İlk yorumu yazan siz olun!
Favori Eklemek İçin Giriş Yapmalısınız.