Haberler
Fikstür/Tablo
Maç Merkezi
TAKVİM

Sergen, Andona'yı kaçırmasın!

Çarşamba 19 Şubat 2020 19:08
Son Güncelleme: Çarşamba 19 Şubat 2020 16:18


Geçtiğimiz gün Özgür Sancar'ın transferini açıkladığı Andona Jacob'u keşfeden scout Emre Sarıkuş Radyospor'a konuştu,

Radyospor'da Spor Kazanı programında Özgür Sancar'ın canlı yayında sorularını yanıtlayan Emre Sarıkuş'un açıklamaları şu şekilde:

A Takım seviyesinde bir oyuncu!

"Andona 1-2 ay içinde A Takımda oynayabilir. İlk olarak Selim Şengül bu oyuncuyu bana önerdi. Selim Şengül bana Nijerya Karması'nın Maripol'la maç yapacağını söyledi. O maçı izlerken Andona benim en çok dikkatimi çeken oyuncu oldu. Özellikle karar verme yeteneği gerçekten müthiş. Genellikle Afrikalı oyucnularda bu özellik pek bulunmuyor ancak Andona bu durumu çoktan aşmış. Gerçekten çok patlayıcı, hızlı ve yetenekli bir oyuncu. Baskıdan top çıkarma konusunda üst düzey bir yeteneğe sahip. Kanatta, forvette ve orta sahada oynayabiliyor. O çok yönlü bir oyuncu." 

Maaliyeti çok uygun!
Maaliyeti çok uygun!

Beşiktaş Akademi Direktörü'ne bu oyuncuyu ben söyledim. Bu oyuncuyu doğrudan ben tespit ettim. Beşiktaş'ta oyuncuyu izleyen tek isim benim. Beşiktaş oyuncuyu alır mı bilmiyorum çünkü ben kulüpten ayrıldım. Tek bidliğim oyuncunun hocalar tarafından çok beğenilmiş olması. Ben çalıştığım dönemde bu tarzda oyuncular alınması gerektiğini savunmuştum. Beşiktaş yatırım yapacak genç ve yetenekli oyuncular bulmalı. Bu bir politika haline gelmeli. Andona'nın büyük bir maaliyeti yok. 100-150 bin Euro'luk bir yetiştirme bedeliyle bu transfer sonuçlanabilir. Ben çok fayda sağlayacak bir oyuncu olduğunu düşünüyorum bu sebepten çok ısrar ettim."

Sebepsiz yere işime son verildi!
Sebepsiz yere işime son verildi!

Emre Sarıkuş kulüpten ayrılık sürecine dair açıklamalarda bulundu. Emre Sarıkuş kulüpten gönderilme sebebini bilmediğini söyledi. Emre Sarıkuş'un açıklamaları şu şekilde:

"Ben şu anda kulüpten ayrıldım. Benim görevime sebepsiz yere son verdiler. Bu durumla ilgili tahmin ettiğim şeyler var ancak bunları paylaşmam doğru olmaz. Benim ayrılığım bir yandan sürpriz ancak bir yandan da değil. Gökhan Keskin tekrar scout ekibine girdi. Medya sorumlumuz ayrıldı. Liyakat sahibi insanların bir şekilde işine son veriliyor ve bir açıklama yapılmıyor. Ayrılıklarda gösterilecek doğru düzgün bir sebep yok. Birlikte çalışıldığını düşünmüyorum alınan kararlardan bir yöneticinin haberi var ancak diğerlerinin genelde haberi olmuyor. Beşiktaş'ta büyük bir kopukluk var. Ama hepimiz profesyonel insanlarız. Bunlar futbolun içinde olan şeyler."

İlk yorumu yazan siz olun!
Favori Eklemek İçin Giriş Yapmalısınız.