Haberler
Puan
Skor
TV
TAKVİM

Şimdi hayal kurma zamanı

Harika bir futbol hikayesiydi. Her maçın kazanımı olur ama böyle hikayesi her zaman olmaz.

Çarşamba 14 Ekim 2015 10:37
Güncelleme: Çarşamba 14 Ekim 2015 10:37

Sabah / Metin Tekin

Harika bir futbol hikayesiydi. Her maçın kazanımı olur ama böyle hikayesi her zaman olmaz. 2008 Finalleri'nde yaşamıştık bunun gibisini. Kazakistan deplasmanda yeniyor, bu da yetmiyor 89.dakikada 10 kişi kalmışsınız İzlanda karşısında 1-0 öne geçiyorsunuz. Herhalde bundan daha güzel bir futbol senaryosu bizim açımızdan daha iyisi olamazdı. Sekiz yıl aradan sonra orada olmak, orada olabilecekler bizi bir futbol adamı olarak çok heyecanlandırıyor. Çünkü gruplar başladığında tek birşey vardır, maçları inersiniz çıkarsınız, kazanırsınız kaybedersiniz finallere gitmeyi beklersiniz. Türkiye bunu başardı. Çok kötü başladığı, çok iyi bitirdiği bir grupların hikayesiydi. İnanın belki bizim üzerimizde bitiren takımlar var, İzlanda gibi Çek Cumhuriyeti gibi ama biz finallerde onlardan çok daha fazlasını hayal ettirebiliriz. 

Buraya nasıl geldiğimize baktığımızda, Hollanda galibiyeti, Çek galibiyeti, İzlanda galibiyeti. Çok mu iyi oynadık bu maçlarda, hayır? Ama çok önemli bir şey başardık: Fransa'ya gitmek.

Dönüp baktığımızda Türkiye'nin birçok turnuvaya giderken zorlandığı ama her gittiğinde bir unvan kazandığı görülüyor. Fransa da adımızın bir yerlere yazıldığı bir turnuva olacaktır.

Tebrikler Türkiye, inanıyorum Fransa finalleri için bize bütün hayalleri kurdurabilecek bir takımsınız. Bizim futbol karakterimizde bunun olduğuna ben inanıyorum.

İlk yorumu yazan siz olun!
Favori Eklemek İçin Giriş Yapmalısınız.