TAKVİM

Galatasaray, Onyekuru sorununu çözebilir mi?

Galatasaray, Onyekuru sorununu çözebilir mi?
Cuma 3 Temmuz 2020 17:07
Son Güncelleme: Cuma 3 Temmuz 2020 17:07

FIFA menajeri Uğur Avadan, Radyospor'da yayınlanan Spor Kazanı programında Özgür Sancar'ın sorularını yanıtladı. Galatasaray'ın Onyekuru konusunda Monaco ile anlaşamamasının sebebinin maddi konular olduğunu ifade eden Avadan bu sorunun çözülemez bir sorun olmadığını söyledi.

Türkiye'de futbolculara maaşların 10 ay üzerinden ödendiğini hatırlatan Avadan, "Bütün kiralık oyuncularda bu sorun yaşanacak. Oyuncunun kontratı 31 Mayıs'ta bitiyor. Türkiye'de kontratlar 10 ay yani maaşlar 10 ay ödeniyor. Haziran ve temmuz ayında bizde maaş ödenmiyor. Fransa'da ise maaşlar 12 ay ödeniyor. Buradaki problem haziran ve temmuz maaşı. Maaşını Monaco ödüyor. Monaco neden antrenmana çıkmayan oyuncusuna maaşını ödesin? Geçmiş maaşın sorumlusu Galatasaray ama gelecekteki maaş soru işareti. İki kulübün bu konuda anlaşması gerekiyor" şeklinde konuştu.

"2 kulüp de haklı"

İki kulübün bu konuda uzlaşabileceğini ifade eden FIFA menajeri Avadan, "FIFA'nın tavsiye kararından yola çıkarak Galatasaray bu ücreti ödemeye gerek yok diyordur. FIFA bu tip konularda tavsiye kararı veriyor, net bir kural yayınlamıyor. Daha önce örnek olmadığı için onlar da net bir şey söyleyemiyor. Bu konuda Monaco açısından bakarsanız onlar haklı, Galatasaray açısından bakarsanız onlar haklı. FIFA diyor ki, 'İki taraf bu tip durumlarda oturup anlaşacak.' Belki Galatasaray 1 aylık maaşını verir ve bu sorunu çözer. Bu konu 2 aylık maaşla alakalı. Monaco'nun gelecek sezonki planlamasında Onyekuru'yu tutmak istiyor. Tutmak istemese şu anki koşullarda anlaşma daha rahat olurdu" dedi.

Trabzonspor maçında oynama ihtimali var mı?

Ajansspor'un elde ettiği bilgilere göre; Onyekuru takımla birlikte koronavirüs testine de girmedi ve Trabzonspor maçı özelinde en önemli konu bu. Eğer Onyekuru yarın ya da pazar günü sabah saatlerinde testi girmezse sonuç alamayacak ve dolayısıyla maçta da oynama şansını yitirecek. Bu sebeple de Galatasaray yönetiminin elini çabuk tutması gerekiyor.

Omar transferinde son durum ne?

Galatasaray'ın kadrosuna katmak istediği sağ bek Omar hakkında da değerlendirmeler yapan Avadan, "Omar ile ilgili yeni bir gelişme olacağını samıyorum. Artık transfer dönemi açılınca imza olacaktır" ifadelerini kullandı.

Uğur Avadan, Omar'ın transferi için ne demişti?

Omar transfer hakkında dünkü yayında (2 Temmuz Perşembe) önemli açıklamalar yapan Avadan, "Biz 3 hafta önce bunu konuşmuştuk. Oyuncunun menajeri şu anda ağabeyi. Ben onlara desteğe ihtiyaçları olup olmadığını sormuştum. Bana 3 hafta önce yardıma ihtiyacımız yok demişti. Oyuncunun ağabeyi bu transferde kimseye ihtiyaç duymadı ve transferi bitirdi" demişti. (UĞUR AVADAN'IN OMAR TRANSFERİ HAKKINDA YAPTIĞI AÇIKLAMALARIN TAMAMINI OKUMAK İÇİN TIKLAYINIZ) Yasal uyarı: Bu haber Ajansspor.com tarafından yazılmıştır, kaynak gösterilmeden kullanılamaz.

Haber Yorumları
Favori Eklemek İçin Giriş Yapmalısınız.