Haberler
Puan
Skor
TV
TAKVİM

Spor camiasından The Last Dance yorumu!

Cumartesi 23 Mayıs 2020 12:00
Güncelleme: Cumartesi 23 Mayıs 2020 12:06

Ergin Ataman, Arda Turan, Cedi Osman, Bahata Toksoy Guidetti ve Birkan Batuk, The Last Dance belgeseli hakkında neler söyledi? İşte detaylar... 

Cedi Osman: "Gördüğüm şey kazanma hırsı"

Her bölümünü ayrı bir heyecanla takip ettim. Üzerine çok fazla şey yazıldı, çizildi. Benim sporcu olarak orada gördüğüm şey kazanma hırsı. Bunu anlayabiliyorum. Birlikte oynadığı oyuncular için zor bir karakter Michael Jordan ama çok kilit bir cümle var belgeselde; “Kendim yapamayacağım herhangi bir şeyi takım arkadaşlarımdan istemedim” diyor. Bu çok önemli mesela. Anlatırken bile o kazanma hırsını, isteğini hissediyorsunuz.

Bir de Michael Jordan sadece saha içini değil, basketbolun, hatta sporun ekonomisini de değiştirmiş, bambaşka seviyeye taşımış bir insan. O yüzden fotoğrafın bütününe bakmak lazım. Ben bu tip belgeselleri seviyorum. The Last Dance’i de çok sevdiğimi söyleyebilirim.

Arda Turan: "Toni Kukoc’a biraz haksızlık yapıldığı fikrindeyim"
Arda Turan: "Toni Kukoc’a biraz haksızlık yapıldığı fikrindeyim"

Michael Jordan’ın tarihin en iyisi olduğunu düşünen biri olarak yine aynı fikirdeyim. Babasının ölümünün ve Utah’taki pizza zehirlenmesi sonrası yaşadığı hastalığın tam yansıtılmadığını düşünüyorum. Toni Kukoc’a biraz haksızlık yapıldığı fikrindeyim. Aynı zamanda bir diğer takım arkadaşı Scottie Pippen da daha etkileyici gösterilebilirdi. 

Her şeye rağmen tarihin en büyük basketbolcusunun hayatı gözler önüne serilmiş. Bugüne kadar izlediğim en iyi spor belgeseliydi. Bittikten sonra baştan başlayıp hepsini yeniden izledim. En beğendiğim kısmı ise 1992 Olimpiyatları’ndaki maçın anlatıldığı bölümdü.

Birkan Batuk: "The Last Dance sonrası çok daha iyi anladım"

Bir ikon. Kesinlikle tüm dünyanın bu oyunu sevme sebebi. Sahadaki kazanma isteğini ve rekabetçi yönünü hiçbir şeyin etkilemesine izin vermeyen, hedefine ulaşabilmek adına her türlü fedakârlığı yapmaya hazır bir sporcu. Son bölümde anlatıldığı gibi sadece o ‘an’ da kalabilen ve o anın tadını çıkaran bir sporcuydu. Hepsi bir yana kendisiyle tanışmış olmanın ne denli büyük bir olay olduğunu The Last Dance sonrası çok daha iyi anladım, ne büyük şans.

Ergin Ataman: "İzlediğim en iyi spor belgeseli"

The Last Dance hayatımda izlediğim en iyi spor belgeseli. Her sporcunun, spor adamının ve özellikle sporseverin izlemesi gereken, sporun başarının ruhunu en ince ayrıntısına kadar yansıtan tarihteki en etkileyici spor belgeseli! Son bolümü bitirdim ve çok duygulandım. Gençlik ve Spor Bakanı olsam bir şekilde bu filmi tüm topluma izlettirecek bir formül arardım. Topluma Survivor izlettireceğimize bu belgeseli dizi halinde izlettirmeliyiz.

Bahar Toksoy Guidetti: "Hep en iyisini yapmaya çalışmış"
Bahar Toksoy Guidetti: "Hep en iyisini yapmaya çalışmış"

Farklı bir spor dalı, farklı bir dönem ama izlerken insan kendinden o kadar şey buluyor ki. Bence profesyonel sporcular izlerken çoğu yerde empati kurabildiler. Şartlar ne olursa olsun kazanmayı düşünmek, bir adım geri atmamak, hep en iyisini yapmaya çalışmak. Bunlar bir şekilde her profesyonel sporcunun içindeki duygular. Bir spor dalına damgasını vurmuş bir ismin hayatına, duygu dünyasına bu kadar yakından bakabilmek, şahit olabilmek çok güzeldi. (Hürriyet)

İlk yorumu yazan siz olun!
Favori Eklemek İçin Giriş Yapmalısınız.