Haberler
Puan
Skor
TV
TAKVİM

Srna babasını toprağa verdi..

Hırvatistan Milli Futbol Takımı'nın kaptanı Darijo Srna, dün Türkiye-Hırvatistan maçının oynandığı saatlerde hayatını kaybeden babası Uzeir Srna'yı toprağa verdi.

Pazartesi 13 Haziran 2016 23:41
Güncelleme: Pazartesi 13 Haziran 2016 23:41

Hırvatistan'ın Metkovic şehrindeki Aziz İvan Nepomuk Mezarlığı'nda düzenlenen cenaze törenine Hırvatistan Milli Futbol Takımı Teknik Direktörü Ante Cacic, milli takımın eski teknik direktörlerinden İgor Stimac, futbol federasyonu yetkilileri ve aile dostları katıldı.

Cenaze törenine katılan eski futbolcu ve teknik direktör Stimac, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Uzeir Srna'yı tanıdığını ve ölümünden dolayı üzüntülü olduğunu belirterek, "Bugün çok büyük bir dostumuzdan ayrıldık. Onu tanımak, onunla vakit geçirmek, onun yakınında olmak harika bir duyguydu." ifadelerini kullandı.

Hırvatistan'ın duayen spor yazarlarından Pero Jakic de Uzeir Srna'nın ölümüne dair kaleme alacağı metnin, gazetecilik kariyeri boyunca yazdığı en zor metin olacağını vurgulayarak, Uzeir Srna'nın ölümünün sadece ailesi için değil, tüm dostları ve yaşadığı şehir için de büyük kayıp olduğunu kaydetti.

Uzun zamandır kanserle mücadele eden Uzeir Srna, dün hayata gözlerin yummuştu. Babasının ölüm haberini Türkiye-Hırvatistan maçından sonra alan Darijo Srna, milli takım kampından ayrılarak cenaze törenine katılmak üzere ülkesine gelmişti.

İlk yorumu yazan siz olun!
Favori Eklemek İçin Giriş Yapmalısınız.