Haberler
Fikstür/Tablo
Maç Merkezi
TAKVİM

Süleyman Hurma'dan çarpıcı sözler: Trabzonspor'un başarılı olması imkansız çünkü...

Cuma 6 Nisan 2018 14:50
Son Güncelleme: Cuma 6 Nisan 2018 14:50

Trabzonspor Kulübü Eski Sportif Direktörü Süleyman Hurma, bordo-mavili camianın gündemine ilişkin çarpıcı değerlendirmelerde bulundu. Hurma, ”Trabzonspor atmosferini, sistemini değiştirmediği sürece başarılı olamaz” dedi. Altınordu’nun 5.kez düzenlediği U12 İzmir Cup organizasyonu da yerinde takip eden Hurma, böyle organizasyonların çoğalması gerektiğine dikkati çekti.

Radyospor’da yayınlanan Gün Ortası programında Emrah Karalinç’in sorularını yanıtlayan Süleyman Hurma’nın açıklamalarından Ajansspor’un derledikleri şu şekilde;

U12 İzmir Cup hakkında: Kültür alış-verişi var
U12 İzmir Cup hakkında: Kültür alış-verişi var

Şu anda çok güzel bir ortam var. 10-12 yaşlarındaki çocuklar burada. Cıvıl cıvıl, enerji dolular. Çocuk sesleriyle büyülenmiş gibiyim. Dünyanın her yerinden çocuklar var. Çok keyif aldım. Altınordu çok güzel bir proje ortaya koydu. Umarım ülkemizin bütün bölgelerinde böyle organizasyonlar devam eder. Bir kültür alış-verişi var bu söyleyebiliriz. Buradaki herkes futbolcu olmayacak. Elene elene gidecekler. Kimisi mühendis, kimisi doktor olacak. Emeği geçen herkese teşekkür ederim.

"Oradaki güruh, her gelene kan kusturuyor"
"Oradaki güruh, her gelene kan kusturuyor"

Trabzonspor sorunlarını çözmeden kim gelirse gelsin her geçen gün daha da kötüye gidecektir. Üzülerek söylüyorum daha da kötüye gidiyor. Trabzonspor’un sorunu; Ahmet ya da Mehmet’in gelmesi değil. Kendi sorunlarını çözememesidir. Orada bir güruh var. Her gelene kan kusturuyorlar. Yönetimleri de yöneticileri de, teknik heyet ve futbolcuları da olumsuz etkiliyorlar. Muharrem Usta’yı da Hacıosmanoğlu’nu da getirenler de götürenler de aynı insanlar. Ağaoğlu’nun başarılı olmasını isterim. Ama bu tarihi not edin. Şimdi onu isteyen insanlar önümüzdeki sezon gitmesini konuşuyor olacaklar.

"Trabzonspor'un atmosferi ve sistemi değişmediği sürece başarılı olması imkansız"
"Trabzonspor'un atmosferi ve sistemi değişmediği sürece başarılı olması imkansız"

Mesele sadece para değil. Trabzonspor kendisine finansman da bulur, futbolcu da bulur. Mesela sadece bu değil. Ortamı ve atmosferini, sistemini değiştiremediği sürece başarılı olmasının imkansız olduğunu düşünüyorum.

"Özkan Sümer'i kırmak istemiyorum ama..."
"Özkan Sümer'i kırmak istemiyorum ama..."

Özkan Sümer’i nasıl anlatabilirim ki? Trabzonspor’da hemen hemen her görevi yapmış, Türk futbolunda önemli görevler yapmış bir futbol adamından bahsediyoruz. Nasıl bir ifade kullanmalıyım ki hem onu kırmamalıyım, hem de hiçbir şey yapamayacağını söylemeliyim. Özkan Sümer’i kırmak istemiyorum. Ama şu anki güncellenememiş bilgileriyle çok başarılı olabileceğini düşünmüyorum. Bu benim fikrim.

YASAL UYARI : BU HABER AJANSSPOR.COM TARAFINDAN YAZILMIŞTIR. KAYNAK GÖSTERİLMEDEN KULLANILAMAZ.

İlk yorumu yazan siz olun!
Favori Eklemek İçin Giriş Yapmalısınız.