Haberler
Fikstür/Tablo
Maç Merkezi
TAKVİM

Tarlada Usain Bolt'un rekoru kırıldı

Pazar 16 Şubat 2020 02:46
Son Güncelleme: Cumartesi 15 Şubat 2020 23:47

Hindistan’da gerçekleştirilen geleneksel manda yarışmaları Usain Bolt ile karşılaştılıyor. Kambala yarışmaları olarak bilinen etkinlikte sporcu, iki manda ile birlikte 142.5 metrelik bir mesafeyi pirinç tarlasının içindeki sulak alanda koşuyor.

thehindu haberine göre, 1 Şubat'ta gerçekleşen yarışmada 28 yaşındaki Srinivasa Gowda, bu sene 142.5 metrelik mesafeyi 13.62 saniyede koştu. 100 metrelik uzunluğu geçtiği süre ise 9.55 olarak hesaplandı. 100 metre dünya rekorunu 9.58 ile elinde bulunduran Usain Bolt’tan daha hızlı bir koşu gerçekleştirmesinden dolayı, Gowda’nın bu mesafedeki yeni rekorun sahibi olduğuna yönelik değerlendirmeler yapıldı. 

Hindistan'ın güneyinde,28 yaşındaki Srinivas Gowda adlı inşaat işçisi, geleneksel Kambala sporunda kırdığı rekorla,Olimpiyat madalyası sahibi atlet Usain Bolt ile kıyaslanmaya başlandı.  Bu karşılaştırma hakkında konuşan Srinivasa Gowda “İnsanlar beni Usain Bolt ile karşılaştırıyorlar. O bir dünya şampiyonu. Bense sadece vıcık vıcık bir tarlada koşan biriyim” dedi.

İlk yorumu yazan siz olun!
Favori Eklemek İçin Giriş Yapmalısınız.