Haberler
Fikstür/Tablo
Maç Merkezi
TAKVİM

TFF'ye tepki: "Neden bize danışılmadı?"

Perşembe 26 Mart 2020 17:03
Son Güncelleme: Perşembe 26 Mart 2020 17:09

Fatih Terim'in ve Abdurrahim Albayrak'In son durumu nasıl? Koronavirüste son durum ne? Hamza Hamzaoğlu liglerin seyircisiz oynanmasıyla ilgili ne düşünüyor?

Radyospor'da Spor Kazanı programında Özgür Sancar'ın canlı yayında sorularını yanıtlayan Gençlerbirliği Teknik Direktörü Hamza Hamzaoğlu'nun açıklamaları şu şekilde:

Futbol sadece futbol değildir!

"Umarım sağlıklı günlere tekrardan kavuşuruz. İnsanlar mecburen bilinçlendi. Temizlik ve hijyen her zaman olmalı ama hayat akışında bazen bunları unutuyoruz. Acı bir şekilde bunu tekrar hatırladık. Umarım bu günleri aştıktan sonra da bu duruma gereken önemi veririz. İnsanlar zor durumlarda birleşiyor. Bundan sonra inşallah iyi günlerimizde de birlikte oluruz. Birlik ve beraberliği her zaman sürdürürsek kötü zamanımız olmaz. Ben futbol hayatım boyunca bu mesajları vermeye çalıştım. Futbol sadece futbol feğildir. Düşmanca tavırlar ve açıklamalar bize zarar veriyor. Çok ciddi bir mücadele veriyoruz. Umarım en az zararla bu günleri atlatırız."

Virüsten çok korkmamalıyız!

"Bizim işimizden dolayı özlediğimiz günler. Hep başka şehirlerdeyiz. Eşimizden ve çocuklarımızdan uzakta kalıyorduk. Bu günlerin özlemini duyuyorduk ama böyle olsun istemezdik. Şu anda günlerimiz evde geçiyor. Sosyal mesafeyi koruyoruz. Ellerimi yıkamaktan kupkuru oldu. Bunu da dengelemek lazım. Bu virüsten çok korkmamalıyız ancak hafife de almamalıyız. Bu konudea herkes dikkatli olmalı. Herkes dikkatli olursa bu virüsten kurtuluruz."

Testleri ihtiyacı olanlar kullansın!
 Testleri ihtiyacı olanlar kullansın!

"Biz bir test yapmadık. Test yapmayı uygun bulmuyoruz. Oyuncuları evden çıkarmak istemiyoruz. Herkes evinde çalışmalarını sürdürüyorz. Onların gönderdiği videoları izliyoruz. Herkes kendini hazır tutmaya çalışıyır. Semptom gösteren kişilere test yaptıracağız. Gereksiz yere testleri kullanmak istemiyoruz. Semptom gösteren kimse yok. Tesisimizi ilaçlatıp kapattık. Herkesi evine yolladık. Bu ayın 6'sına kadar çalışmalara başlamayacağız. Bu süreç daha da uzayabilir ancak  kısalacağını zannetmiyorum. Virüsün seyrine göre karar vereceğiz. Sadece spor kulüpleri değil bütün Dünya önlem almak zorunda."

Fatih Terim'İn ve Abdurrahim Albayrak'ın durumu iyi!

"Abdurrahim Albayrak'la mesajlaştım. Fatih Hocayla hastaneye gittiği günün sabahında konuşmuştum. İkisine de mesaj attım. İyiler şükürler olsun. Ben Fenerbahçe'ye de geçmiş olsun diyorum. Keşkeler bu işin içinde var. Hatalar hep olacak çünkü bu bilinmeyen bir durum. Tedbirler daha önce alınabilirdi."

1 hafta seyircisiz oynamak anlamsızdı!

"1 hafta seyircisiz oynamak anlamsızdı. Alınan sonuçlar zaten bunu doğruluyor. Bunun sebebini hiç düşündünüz mü? Fatih Hoca kesin bir dille söyledi. Bunu biz de söyledik. Sert sözler söylemeye bizim hakkımız yok ancak Fatih Hocanın var. Bu maçların ertelenmesi gerekiyordu. Biz Denizli'ye uçakla gidecektik daha sonra otobüslke gittik. Risk varken aktarmalı bir yolculuk riskliydi. Otobüste sadece oyuncular vardı. Biz arkadan arabayla takip ettik. Bu önlemler oyuncuları tedirgin etti. Verdiğimiz molalarda da tedirgindik. Böyle hazırlanılan bir maçtan ne bekliyorsunuz? Ev sahibi takımlar daha rahattı çünkü bildikleri ortamda maça hazırlandılar."

Neden bize danışılmadı?
Neden bize danışılmadı?

"Maçlar daha önce ertelenmeliydi. Hepimiz hatalar yapabiliyoruz. Burada neden bize danışılmadı? Kimse bizi arayıp bir fikir sormadı. Bunu bize sormak zorundalar. Ben takımla ilgili bir karar alacağım zaamn takımıma soruyorum. Bu işin içinde insanlar olarak bu karar bize de sorulmalıydı. Bu bir eksiklik. Biz izin kararını verirken de hepimiz toplantı yapıp öyle bu kararı aldık. TFF'nin böyle bir karar alması gerekirdi. Bundan sonrası için umarım doğru hareket edilir.  Burada doğru olan ligin tamamlanması. UEFA bizlere Haziran sonuna kadar bir zaman tanıdı. Umarım hastalık geçer ancak virüsün etkisi azalmazsa futbol çok geri planda kalır. Burada muhakkak bir formül bulunur. Bunları şimdi konuşmak anlamsız. Önemli olan bu virüsten kurtulmak."

Kimsenin ağlamaya hakkı yok!

"Maalesef benim zamanımdan Muslera ve Selçuk dışında kimse kalmadı. Türk futbolunun geldiği nokta bu. Kimsenin ağlamaya hakkı yok. Kulüpleri bu duruma biz getirdik. Durum Galatasaray'da böyleyse diğer takımları siz düşünün. Futbol kötü yönetildi. Kötü yönetilmeseydi bu duruma gelmezdik. Herkes kendi işine baksın. Önce kendi işimizi layıkıyla yapalım. Herkes kendi işini doğru yaparsa herkes yukarı doğru ivmelenir çünkü bu potansiyalimiz var. Özel durumlarda Muslera ve Selçuk'la konuşuyorum. Diğer kulüplerdeki bütün oyuncularımı takip ediyorum. Bütün oyuncularımı sevip takip ediyorum. Muslera çok düzgün bir karakter. İşini çok iyi yapıyor ve artık bizden biri gibi oldu. Umarım ilerleyen yıllarda da bu ülkeye ve kulübe katkı sağlar."

"Herkes evde kalsın ve dikkat etsin. Bu durumdan hep birlikte çıkacağız."

İlk yorumu yazan siz olun!
Favori Eklemek İçin Giriş Yapmalısınız.