Haberler
Puan
Skor
TV
TAKVİM

Trump açıkladı! Spor faaliyetleri...

Salı 7 Nisan 2020 15:30
Güncelleme: Salı 7 Nisan 2020 15:33

ABD Başkanı Donald Trump, ertelenen ve ara verilen tüm spor olaylarının Ağustos ayından önce başlatmayı planladıklarını açıkladı.

Donald Trump, Beyaz Saray'da bir gazetecinin sorduğu, "Spor faaliyetlerini Ağustos ayında başlatmayı düşünüyor musunuz?" sorusuna "Ağustos ayından daha erken olabilir. Ben daha erken başlatılmasından yanayım. Belki Haziran ya da Temmuz." dedi.

ABD Başkanı Donald Trump'ın Ağustos ayından önce başlatmayı planladığı spor faaliyetleri arasında MLS, NBA, MLB yer alıyor. ABD'de futbol karşılaşmaları ertelenmişti.

Erteleme kararından hemen önce oynanan karşılaşmalarda taraftarların aldıkları önlemler dikkatlerden kaçmamıştı.

CONCACAF Şampiyonlar Ligi müsabakasında maçların seyircili oynatılması da büyük terpki toplamıştı. MLS'in Ağustos ayından önce başlatılmasına imkansız gözüyle bakılıyor.

NBA'de de benzer bir durum söz konusu. 1 milyon 350 bin kişinin corona virüse yakalandığı ABD'de kapalı salon sporlarının oynatılması imkansız ama NBA başkanı Adam Silver bir takvim üzerinde çalıştıklarını açıklamıştı.

Dünyada etkisini sürdüren korona virüs vakaları sonrası durdurulan NBA maçları hakkında, NBA Komisyon Üyelerinden Adam Silver önemli açıklamalarda bulundu. Nisan ayı içinde bir karar almalarının zor olduğunu söyleyen Siver, “Hafta boyunca arkadaşlarıma söylediğim şey en azından Nisan ayı boyunca bir karar veremeyeceğimizi kabul etmemiz gerektiğidir. 1 Mayıs’a dek bir şey söylememiz için erken” dedi.

NFL'de ise durum tamamen farklı. ABD'nin yerli futbol oyunu olan ve dünya üzerinde en çok izlenen spor organizasyonları arasında yer alan NFL'de yeni sezon Eylül ayında başlayacak. NFL sözücüsü Brian McCarthy, yeni sezon planlamasında değişiklik yapmayacaklarını duyurdu.

NFL'de üzerinde tartışılan tek konus ise 16 kişilik takımların 10 kişiye düşürülmesi. Bu konu ile ilgili açıklamanın ilerleyen günlerde yapılması bekleniyor. (Skorer)

İlk yorumu yazan siz olun!
Favori Eklemek İçin Giriş Yapmalısınız.