Haberler
Puan
Skor
TV
TAKVİM

Türkiye Ralli Şampiyonası Bursa'da düzenlenecek

Salı 31 Temmuz 2018 18:55
Güncelleme: Salı 31 Temmuz 2018 18:55

Türkiye Ralli Şampiyonası'nın 4. yarışı olan Yeşil Bursa Rallisi, 3-5 Ağustos'ta Bursa'da düzenlenecek. Organizasyon, Nilüfer Halk Evi önünde gerçekleştirilecek seremoni ile başlayacak.

Yeşil Bursa Rallisi’nin bu yıl 43’üncüsü düzenlenecek

Türkiye Otomobil Sporları Federasyonu (TOSFED) tarafından Bursa Otomobil Sporları Kulübünün (BOSSEK) ev sahipliğinde bu yıl 43'üncüsü gerçekleştirilecek Yeşil Bursa Rallisi, Nilüfer Belediyesinin katkılarıyla Atış Yapı'nın sponsorluğunda koşulacak.

Ralli, 3 Ağustos Cuma günü saat 20.00'de Yeşil Bursa Kılıç Kalkan ve Folklor Derneği gösterileri eşliğinde Nilüfer Halk Evi önünde gerçekleştirilecek seremoni startıyla ile başlayacak.

Pilotlar zirve için direksiyon başına geçecek

Orhaneli-Keles bölgesindeki 105,57 kilometresi özel etap, toplam uzunluğu ise 464,12 kilometre olan asfalt zeminli parkurda koşulacak rallinin ilk gün startı, 4 Ağustos Cumartesi günü saat 11.00'de Bursa Büyükşehir Belediye Stadı'nda yer alan servis alanında verilecek. Nilüfer ve Selçuk Özsevinç Özel Etaplarının ikişer kez geçilmesinin ardından ekipler, saat 16.35'ten itibaren Yunuseli Havaalanı'ndaki Atış Yapı Seyirci Özel Etabı'nda mücadele edecek.

Organizasyonda, 5 Ağustos Pazar günü saat 09.00'dan itibaren yeniden direksiyon başına geçecek pilotlar, Ahmet Burkay, Downtown ve Ömer Çokran Özel Etaplarının ardından servise girecek ve BOSSEK Power Stage Avantaj Etabı'nda yarışacak.

Türkiye Ralli Şampiyonası haricinde 35 yaş üzeri klasik ralli otomobillerinin yer aldığı Türkiye Historic Rally Şampiyonası ve Ali Sipahi Ralli Kupası'na da puan verecek olan ralli, pazar günü saat 17.00'de ALOFT Bursa Hotel önündeki finiş podyumunda sona erecek.

İlk yorumu yazan siz olun!
Favori Eklemek İçin Giriş Yapmalısınız.