Haberler
Puan
Skor
TV
TAKVİM

Türkiye Vücut Geliştirme Şampiyonası Antalya'da başladı

Perşembe 22 Mart 2018 16:41
Güncelleme: Perşembe 22 Mart 2018 16:41

Türkiye Vücut Geliştirme Şampiyonası ile Avrupa Şampiyonası milli takım seçmeleri Antalya'nın Manavgat ilçesinde başladı. Bir otelde düzenlenen şampiyonaya, 65 kategoride yaklaşık 800 sporcu katılıyor. Federasyon Başkanı Niyazi Kurt, hedefledikleri madalya sayısını arttırdı.

Madalya hedeflerini açıkladılar

Türkiye Vücut Geliştirme, Fitness ve Bilek Güreşi Federasyonu Başkanı Niyazi Kurt, gazetecilere yaptığı açıklamada, sporcuların sağlıklı şekilde spor yapmaları için çalıştıklarını söyledi. Her geçen yıl hem kulüp hem de sporcu sayısında artış yaşandığını ifade eden Kurt, şunları kaydetti:

"Geçen yıl Avrupa ve Dünya şampiyonalarında 3 şampiyonluk, 4 ikincilik ve bir üçüncülük kazanmıştık. Federasyon olarak amacımız her yıl bu madalyaların artarak devam etmesini sağlamak. Onun için elimizden geldiği kadar hassas davranmaya çalışıyoruz. Hedefimiz bu yıl Avrupa'da alacağımız altın madalya sayısını 7-8'e çıkarmak. Bunun yanı sıra gümüş ve bronz madalyayla 15 madalya hedefliyoruz." Şampiyona, 25 Mart Pazar günü sona erecek.

İlk yorumu yazan siz olun!
Favori Eklemek İçin Giriş Yapmalısınız.