Haberler
Puan
Skor
TV
TAKVİM

Uslu FIBA'yı eleştirdi!

Pazar 16 Nisan 2017 20:44
Güncelleme: Pazar 16 Nisan 2017 20:44

Fenerbahçe Genel Sekreter ve Basın Sözcüsü Mahmut Uslu, Fenerbahçe Kadın Basketbol Takımı ile Dinamo Kursk arasında oynanan final maçının ardından  açıklamalarda bulundu. Fenerbahçe'nin Avrupa Şampiyonu olacağına inandığını belirten Uslu, FIBA yönetimini de eleştirdi.

Fenerbahçe Televizyonu’nda yayınlanan Final  Four Özel programına telefonla bağlanan Mahmut Uslu'nun açıklamaları şöyle:

“Fenerbahçe Spor Kulübü elinden geleni yaptı. Kızlarımız Cuma günü de UMMC Ekaterinburg karşısında bir mucize gerçekleştirdiler. Biz Final Four’da oynadığımız iki takımın bütçe olarak yüzde 70’inden daha az maliyete kurulmuş bir ekibiz ama ruhumuzla kalbimizle Ekaterinburg maçını aldık.

6. kez final fourdayız ama olmadı. Hep buralarda olmak için uğraşıyoruz. Burada en önemli olan Türk çocuklarının yetişmesi. Rakipte 12 oyuncudan birisi Rus, çünkü Avrupalı statüsünde olan herkes bu şampiyonada oynayabiliyor. Bizde de 4 tane genç takımdan yetiştirdiğimiz oyuncu var. 5 tane de yabancımız var. Devşirme de yok.

FIBA çok kötü yönetiyor. Erkeklerde Final Four’a gidersin ya da gidemezsin ama Euroleague doğru yönetiyor. Herkese eşit koşullar sunuyor. Ama FIBA maalesef Avrupalılara veya Ruslara ayrıcalık tanıyor. Ruslar, Avrupalı sayılıyor. Bütün Avrupa’da oynayan oyuncular oynayabiliyorlar. Karşı takımda 3 tane Amerikalı öyle veya böyle Avrupa statüsünde oynuyor. Bunlar mazeret değil. Yakalamıştık, kazanma şansımız yüksekti ama maalesef olmadı. Biz inanıyoruz, inşallah bir gün Avrupa şampiyonu olacağız. Bu sefer çok önemli bir fırsattı. 

Başkan başta olmak üzere tüm yönetim kurulu ve bize inanan sponsorlar merak etmesinler biz bir gün Avrupa şampiyonu olacağız. Çünkü bütçe farkları çok. FIBA yeterli değeri vermiyor. Yani ne olduğunu biz bilmiyoruz tabii ki, bakacağız, bu işin peşini bırakmayacağız. Özellikle geçen maçta oynayan 3 iyi oyuncumuz bu maçta oynayamadılar. Olabilir böyle şeyler. Fenerbahçelilere şunu söylemek istiyorum; Fenerbahçe öyle veya böyle birinci kupadaki Avrupa şampiyonluğunu getirecek Türkiye’ye.

Özellikle kamuoyu son 2 gündür kadın basketboluna önem verdi. Benim arzum bütün kamuoyunun özellikle kadın voleybola, kadın basketbola, erkek voleybola ve diğer amatör branşlara.. Biz Fenerbahçe Spor Kulübü olarak Aziz Yıldırım’ın başkanlığında çok önemli işler yapıyoruz. İnşallah kamuoyu daha çok önem verir ve inşallah devletimiz, Spor Bakanlığı bu amatör branşlara daha çok destek verir. Ruslar kadar versek zaten 2-3 kere şampiyon olmuştuk."

İlk yorumu yazan siz olun!
Favori Eklemek İçin Giriş Yapmalısınız.