Haberler
Fikstür/Tablo
Maç Merkezi
TAKVİM

Ve Beko resmen açıklandı! İki yıl için toplam...

Pazartesi 1 Haziran 2020 11:08
Son Güncelleme: Pazartesi 1 Haziran 2020 11:10

Beşiktaş, Beko ile forma göğüs sponsorluğu konusunda anlaşmaya varıldığını KAP'a bildirdi. Siyah beyazlılar yıllık ne kadar alacak? Anlaşma kaç yıllık? İşte detaylar...

Vodafone ile yolları ayrılan Beşiktaş yeni forma göğüs sponsorunu buldu.

Daha önce Ajansspor'un duyurduğu şekilde; Beko ile anlaşan siyah beyazlılar, 2 yıllık sözleşmeye imza attı. 

Bu anlaşma karşılığı Beşiktaş'ın kasasına toplam 42 milyon TL girecek.

İşte Beşiktaş'ın KAP'a yaptığı açıklama

"Şirketimiz ile Arçelik Pazarlama A.Ş. arasında yürütülen görüşmeler neticesinde 2020-2021 ve 2021-2022 sezonları için forma göğüs sponsorluğu konusunda iki yıllık anlaşma sağlanmıştır.

Anlaşma tutarı, Arçelik Pazarlama A.Ş. (Beko) tarafından takımımızın forma göğüs sponsorluğu ve sözleşme kapsamındaki diğer reklam haklarının kullanılması karşılığında, iki sezon için toplamda 42.000.000 TL + KDV  olarak belirlenmiştir.

Kamuoyuna duyurulur.

Saygılarımızla"

Ahmet Nur Çebi'den açıklama

Beşiktaş Başkanı Ahmet Nur Çebi, sponsorluk anlaşmasıyla ilgili görüşlerini şu sözlerle ifade etti:

“Beşiktaşımızın şanlı tarihinde yeri ayrı olan efsane sponsorumuz Beko’yu tekrar şanlı Beşiktaş formasının göğsünde görecek olmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Beşiktaş ve Beko birlikteliği bir sponsorluk ilişkisinin çok ötesinde. Kulübümüzün özünden güç aldığı, şampiyonluklara ulaştığı yılların bir değeri olan Beko'nun şimdi tekrardan özümüze dönüş hareketi başlattığımız bugünlerde ait olduğu yere dönmesi camiamız adına son derece sevindirici. Tarihe geçen 90’lı yıllarda ve 100. yıl şampiyonluğumuzda hep takım formasında sponsorumuzun gücünü hissettik. Bu iki dev marka birlikte nice başarılara, şampiyonluklara imza attı. Türk sporunu ileriye taşıyan bir kulüp olma misyonunu taşıyoruz. Tarihinin her döneminde alt yapıya - özkaynağına önem veren bir kulüp olarak bu dönemde inanıyorum ki efsane sponsorumuz Beko, Beşiktaşımıza uğurlu gelecek ve birlikte yeni şampiyonluklara imza atacağız. İçinden geçtiğimiz zorlu günlerde Türk sporuna kattıkları değer için Beko’ya teşekkür ederim. Taraftarlarımızın gönlündeki sponsorluk anlaşmasının gerçekleşmiş olmasından ayrıca mutluyuz. Sponsorluğun tüm Beşiktaş camiasına hayırlı olmasını diliyor; Beko’ya, Beşiktaşımıza ve Türk sporuna kattıkları değer için şükranlarımı sunuyorum.”

Arçelik Türkiye Genel Müdürü Can Dinçer ise sponsorluk anlaşmasıyla ilgili şunları söyledi:

“Paydaşlarımıza daha fazla dokunabilmek, onların hayatlarına daha fazla değer katabilmek, sağlıklı nesiller yetişmesine ve onları yetiştiren ailelere destek olmak amacıyla spora yatırım yapıyoruz. Beko daha önce 1990-2004 yılları arasında Beşiktaş Futbol Takımı’nın formasında göğüs sponsoru olarak yer aldı. Beko sponsorluğunda geçen dönem boyunca Beşiktaş, 5 lig şampiyonluğu ve toplamda 17 kupa kazanarak tarihindeki en başarılı dönemi yaşarken Beko markası da tüm taraftarların gönlünde çok özel bir yere sahip oldu, ‘efsane sponsor’ unvanını kazandı. 2014 itibariyle imzaladığımız sponsorluk anlaşmasıyla Beşiktaş formasına desteğimizi devam ettirdik. Sponsorluk, 2018-2019 sezon sonuna kadar sürdü. Yaptığımız bu yeni anlaşma ile efsane sponsor Beko’yu 16 yıl aradan sonra bu değerli formanın göğsüne taşıyor olmanın mutluluğunu ve gururunu yaşıyoruz. Sponsorluğun bu yeni döneminin her iki kurum için de hayırlı olmasını diliyorum.”

Dört büyükler bu sezon forma göğüs sponsorluğundan ne kadar kazanıyor?

Galatasaray
Terra Pizza ve THY: 36 milyon lira

Fenerbahçe
AVIS: 35 milyon lira

Trabzonspor
Vestel: 22 milyon lira

Beşiktaş
Vodafone 18 milyon lira

İlk yorumu yazan siz olun!
Favori Eklemek İçin Giriş Yapmalısınız.