Haberler
Puan
Skor
TV
TAKVİM

Yakın Karadeniz Spor Etkinlikleri Düzce'de düzenlenecek

Salı 26 Aralık 2017 13:43
Güncelleme: Salı 26 Aralık 2017 13:43

Spor turizminin gelişmesi kapsamında “Yakın Karadeniz Spor Etkinlikleri” düzenlenecek. Düzce Valisi Zülkif Dağlı, Yakın Karadeniz Spor Etkinlikleri için yetkililerle toplantı yaptı.

Düzce’nin güzelliğini kapsayacak yarışlar yapılacak

Toplantıya Düzce Belediye Başkanı Dursun Ay, Türkiye Motosiklet Federasyonu Asbaşkanı Mahmut Nedim Akülke, Gençlik Hizmetleri ve Spor Müdürü Feyzullah Dereci ile ilçe Kaymakamları katıldı. 2018 yılında Yakın Karadeniz Spor Etkinlikleri kapsamında Düzce’nin doğal güzelliklerini kapsayacak şekilde bisiklet, motosiklet ve rafting yarışları yapılacak.

Düzce Valisi Zülkif Dağlı, 2018 yılında Yakın Karadeniz Spor Etkinlikleri kapsamında organizasyonlar yapılacağını belirterek, “Güzel bir doğamız var. Biz bu doğayı en iyi şekilde değerlendirmek istiyoruz. ‘Spor, Turizmin Geleceğidir’ sloganıyla yaptığımız organizasyonları İzmir’de yapılan Turizm Fuarı’nda tanıttık. İlimizin güzelliklerini herkesin görmesini istiyoruz.” dedi.

“Düzce’yi hedeflediğimiz yere taşıyacağız”

Türkiye Motosiklet  Federasyonu Asbaşkanı Mahmut Nedim Akülke, ‘Spor Turizmin Geleceğidir’ kapsamında Düzce ilinde organizasyonlar yaptıklarını belirterek, “Düzce doğasıyla tam bir Karadeniz. İstanbul, Ankara, Bursa gibi nüfusun yoğun olduğu illere yakınlığından dolayı Yakın Karadeniz olarak adlandırdık. Yıl boyunca yapacağımız etkinliklerle hem spor hem de turizm anlamında Düzce’yi hedeflediğimiz yere taşıyacağız.” dedi.

Baja Rallisi, 3.kez organize edilecek

İki yıldır Düzce ve ilçelerinde düzenlenen Yakın Karadeniz Baja Rallisi 03-07 Ekim 2018 tarihleri arasında üçüncü kez organize edilecek. Dört gün sürecek yarışlarda sporcular 450 km boyunca Düzce’nin yaylalarını aşıp, Akçakoca sahiline ulaşmaya çalışacak.

2018 yılında ilk kez hayata geçirilecek Yakın Karadeniz Bisiklet Yarışı profesyonel ve hobi bisiklet kullanıcılarını Düzce’de buluşturacak. Anıt Park’tan start alacak bisikletçiler iki gün boyunca Düzce’nin doğal güzellikleri içerisinde aileleriyle beraber pedal çevirecek.

Her mevsim raftingcilerin gözdesi olan Melen Çayı’nda 2018 yılı içerisinde rafting yarışları yapılacak.

Öte yandan Kaynaşlı ilçesinde yer alan Motor Sporları Merkezi’nde Türkiye Enduro Şampiyonası, Türkiye Motokros Şampiyonası ve Türkiye Süper Enduro Şampiyonası’da etkinlikler kapsamında düzenlenecek.

İlk yorumu yazan siz olun!
Favori Eklemek İçin Giriş Yapmalısınız.