Haberler
Fikstür/Tablo
Maç Merkezi
TAKVİM

Yerli Zlatan'dan açıklama: "Beni koronavirüs durdurdu"

Almanya 2. Ligi'nde Darmstadt forması giyen Serdar Dursun, koronavirüs sebebiyle verilen arada geçirdiği günleri canlı yayında anlattı. COVID-19 sebebiyle Almanya'da nasıl kurallar uygulanıyor? Fiziksel açıdan ne durumda? Türkiye'ye ne gibi mesajı var? Serdar Dursun konuştu...

Perşembe 2 Nisan 2020 14:32
Son Güncelleme: Perşembe 2 Nisan 2020 14:38

Almanya’da Darmstadt forması giyen golcü futbolcu Serdar Dursun, koronavirüs sebebiyle verilen zorunlu arada yaşadıklarını anlattı. Almanya’da nasıl kurallar uygulanıyor? Darmstadt futbolculardan alacakları konusunda indirim istedi mi? Bireysel çalışmalarla takımla yapılan antrenman arasında ne gibi farklar var? İşte bu sorular yanıt buldu.

Radyospor’da Gün Ortası programında Emrah Karalinç’in canlı yayında sorularını yanıtlayan Serdar Dursun’un açıklamaları şu şekilde:

Serdar Dursun, kendisini ve ailesini koronavirüsten nasıl koruyor?

Salgının olumsuz etkilerinden bahseden Serdar Dursun, “Koronavirüs tüm dünyayı etkiledi. Tabi ki spor camiası üzerinde de negatif etkileri var. Biz aile olarak dışarı çıkmıyoruz. 24 saatin, 22 saati evdeyim. Antrenman ve zorunlu ihtiyaçlar dışında hep evdeyiz. Sosyal mesafeyi de koruyoruz” ifadelerini kullandı.

Serdar Dursun: "Takım antrenmanı daha fazla motive ediyor"

Antrenman programlarının önemine dikkati çeken golcü isim, “Takım antrenmanı olunca çok daha farklı oluyor. Motivasyon kolay oluyor. Tek başına çalışınca daha zor oluyor. Programlarımıza sadık kalmaya çalışıyoruz. Bence takım antrenmanı daha kolay. Bizim takımda telekonferansla idman yapmıyoruz. Polar saatlerimiz var. Atletik koçumuzun verdiği program var. Telekonferansı denemek de yararlı olabilir. Herkes kendine göre bir program yapıyor” dedi.

Serdar Dursun: "Türk insanı daha daha duyarlı olmalı"
Serdar Dursun: "Türk insanı daha daha duyarlı olmalı"

Darmstadt’ın golcüsü Türkiye ile Almanya arasındaki bazı farklara da şu sözlerle dikkati çekti:

“Almanya’da daha katı kurallar var. İnsanlar burada daha az dışarı çıkıyor. Bazı illerde sokağa çıkma yasağı var. Cezalar da veriliyor. Kimse lütfen kırılmasın ve yanlış anlamasın. Almanlar, Türk insanına göre bence daha duyarlı. Türkiye’dekiler de duyarlı olmalı.”

Serdar Dursun: "Beni koronavirüs durdurdu"

Kulüplerin ekonomik açıdan bu süreçte sıkıntı yaşayacağını anlatan ve stiliyle Zlatan İbrahimovic'e benzetilen Serdar, ”Biz takım olarak son 10 maçta iyi gidiyordu. Ben de son 7 maçta 6 gol 2 asistle oynamıştım. Beni ve takımımı korona durdurdu. Arkadaşlarımla konuşuyorum. Onlar da normal hayatına dönmek istiyor. Ekonomik açıdan da kulüpler sıkıntı yaşayacak. Ligler başlamazsa kötü olacak. Umarım tehlike geçer ve ligler başlar” ifadelerini kullandı. Serdar, 27 maçta 14 gol 1 asistlik performans sergilemişti.

"Kulübümüzün feragat isteğine olumlu yanıt verdik"

Bu arada Serdar Dursun, Darmstadt’ın kendilerinden alacaklarında indirim isteyip istemediği sorusuna ise, ”Kulübümüz futbolculardan feragat istedi. Sportif direktörle görüştük. Bizim kulüp bizden yüzde 10 ile yüzde 20 arasında bir feragat istedi ve herkes bunu kabul etti. Bu dönemi mali açıdan da daha az hasarla atlatmak gerekiyor” yanıtını verdi.

Serdar Dursun: "Türkiye'deki insanlarımız evlerinde kalsınlar"
Serdar Dursun: "Türkiye'deki insanlarımız evlerinde kalsınlar"

Türkiye’deki gelişmeleri takip ettiğini belirten golcü oyuncu, ”Biz, kalan maçlarımızı iyi şekilde geçirmek istiyoruz. Tabi tehlike geçtikten sonra. Türkiye’ye de mesajım var. Herkes evinde kalmalı. Bana bir şey olmaz diyenleri görüyorum. İnsanlarımız evlerinde kalsın ve dikkatli olsunlar. Daha az vaka, daha az sıkıntı. İnsanlarımız evlerinde kalsınlar” diyerek sözlerini tamamladı.

YASAL UYARI : BU HABER AJANSSPOR.COM TARAFINDAN YAZILMIŞTIR. KAYNAK GÖSTERİLMEDEN KULLANILAMAZ.

İlk yorumu yazan siz olun!
Favori Eklemek İçin Giriş Yapmalısınız.