Haberler
Puan
Skor
TV
TAKVİM

Zorbay Küçük'ün babası, Galatasaray Futbol Okulu'nu bıraktı!

Hakem Zorbay Küçük, Alanyaspor - Galatasaray maçına atanmasıyla beraber yeniden konuşulmaya başlandı. Sebebi ise babasının Galatasaray Futbol Okulu'nda çalışması... Ancak Zorbay Küçük'ün babası, Galatasaray Futbol Okulu'nu bıraktı. işte tüm detaylar...

Çarşamba 17 Şubat 2021 23:36
Güncelleme: Perşembe 18 Şubat 2021 10:53

Salim MANAV - AJANSSPOR

Alanyaspor - Galatasaray maçına atanan hakem Zorbay Küçük, haftanın en çok konuşulan isimlerinden biri oldu.

Bunun nedeni Zorbay Küçük'ün babası Feyzullah Küçük'ün Büyükçekmece Galatasaray Futbol Okulu'nda geçtiğimiz yıllarda görev alması ve baba Küçük futbol okulunda görev alırken hakem Küçük'ün Galatasaray - Kayserispor maçında düdük çalmasıydı. O dönem Küçük'ün Galatasaray maçına verilmesinin etik olmadığı tartışması da yaşanmıştı.

Zorbay Küçük'ün babası suskunluğunu bozdu!

Yaşananlardan sonra Zorbay Küçük'ün babası Feyzullah Küçük'ten sürpriz bir hamle geldi.

Baba Küçük, Ağustos 2020'de, hem kendisi yüzünden oğluna zarar gelmemesi hem de pandeminin olumsuz etkileri nedeniyle Büyükçekmece Galatasaray Futbol Okulu'ndan ayrıldı.

Feyzullah Küçük kimdir?

9 Temmuz 1962 yılında Adana'da doğdu. Feyzullah Küçük futbola memleketinin güçlü ekiplerinden Adanaspor'da başladı ve 1981 senesinde altyapıdan profesyonel takıma alındı ve uyum sorunu yaşamadan kalitesini hemen göstermeye başladı. Adanaspor'da tam beş sezon büyük başarılara imza atttı. 1986-87 sezonunda Lige büyük bir bütçeyle iddia giren Malatyaspor'a transfer olmuştur. Malatyaspor'da dört sezon boyunca Oktay Çevik, Feridun Özütok, Levent Numanoğlu, Zeynel Limoncu, Yaşar Duran ve Ünal Karaman gibi futbolcularla beraber oynayip dört sezonda da sezonu hep üst sıralarda bitirip o zamana göre büyük bir başarı elde etmiştir.

HAKEM ZORBAY KÜÇÜK'ÜN BABA DRAMI HABERİMİZİ BURADAN OKUYABİLİRSİNİZ. 

Malatyasporun tarihinde en iyi sezonunu 1987-88 sezonunda geçirmiştir ve ligi üçüncü sırada bitirmeyi başarmıştır. 1988-89 ve 1989-90 sezonlarında daha önceki başarılar tekrarlanamamıştır ve Malatyaspor yeni yapilanmaya gittigi icin Feyzullah Küçük 1989-90 sezonunun sonunda takımdan ayrilip Bakırköyspor'la el sıkışmıştır. Malatyaspor'dan ayrılığının asıl sebebi beşbeşe alınan üçüncü mağlubiyetden sonra fanatik taraftan grubundan dövülmesi söylentileri dolansa da resmi ayrılık sebebı Malatyaspor'dakı yeni yapılanma olarak belirtirmiştir. Bir büçük sezon Bakırköyspor'da oynadıktan sonra yarım sezonda Bursaspor'da oynadı ve bunun ardından futbol kariyerini noktalamıştır.

İlk yorumu yazan siz olun!
Favori Eklemek İçin Giriş Yapmalısınız.